Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Akdeniz’in İncisi Antalya’nın En Güzel Koyları

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Antalya günümüzün en üst düzey turistik ve seyahat mekanlarından biridir. Gerek yazın gerek de kışın doğasıyla ve gezilecek yerleriyle insanı büyüleyecek bir yerdir. Antalya’da yapılacak en güzel şeylerden biride sıcak kumların ve masmavi bir denizin olduğu kumsallarda vakit geçirmektir. Bu koylardan en çok bilineni Adrasan Koyudurdur. Adrasan koyu Kumluca’ya bağlı olan masmavi bir deniz sahip olan eşsiz bi yerdir. Bu koya gerek tekneyle gerek de sahil kısmından ulaşım mümkündür. Koyun büyük bir kısmının kumlarla olması ve sığ olması da çocuklu ailelerin ziyaret etmesine birebirdir. Bir diğer nemli koy ise sadece Antalya’nın değil aynı zamanda Türkiye’nin de en iyi koyları arasına girmeyi başarmıştır. Kleopatra Koyu adınında Mısır tanrıçasınından alındığı üzere üst düzey güzellikte bir yerdedir. Oldukça uzun bir plaj yoluna sahiptir ve aynı şekilde çocuklu ailelerin ziyaretine uygundur.     

Antalya’nın Yöresel Lezzetleri

Bir yeri ziyaret ederken gezilecek mekanlar kadar oralarda tadılacak lezzetlerde önemlidir. Antalya gerek eşsiz sahilleriyle gerek ise organik lezzetleriyle karnınızı doyuracak bir yerdir. Antalya’da tadılacak en güzel lezzetlerden biri kelle paça çorbasıdır. Kelle paça çorbası soğuk algınlığa ve kemik gelişimine oldukça etkisi olan bir yemektir. Antalya’nın organik ürünlerinden yapılan eşsiz bir yemektir. Antalya’nın bir diğer lezzetlerinden biride testi kebabıdır. Dağlarda gezen organik kekiklerle beslenen koyun etinden yapılan ve aynı şekilde organik sebzelerle yapılan eşsiz bir et yemeğidir. Çoğu insan Antalya’daki testi kebabının lezzetinden dolayı uzak yerlerden bile tatmaya gelmektedir. Antalya’da yenebilecek en lezzetli organik yemeklerden biri de kabak çiçeği dolmasıdır. Erken saatte toplanan kabak çiçeği normal yediğimiz dolmalardan çok daha farklı ve eşsiz bir tada sahiptir. Antalya’da kaldığınız süreçte Antalya apartlarında ki eşsiz yöresel yemekleri yemeniz mümkündür.   

Antalya’da Konaklama Seçenekleri

Antalya gibi eşsiz bir güzelliğe sahip yere geldiyseniz buradaki bütün güzellikleri görmeniz için birkaç gün kalmanızı öneririz. Antalya’da gezilecek çok yer olduğu gibi konaklayabileceğiniz yerlerde oldukça çoktur. Gerek otellerde gerek apartlarda ve gerekte ufak tip pansiyon-butik otellerde kalabilirsiniz. Antalya’da kalacağınız yerin oldukça merkezi bir yer olması önemlidir. Bu sayede her yere ulaşımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Antalya apartları fiyatları da pek çok kişinin bütçesine uygun şekildedir. Nerdekal.com sayesinde sizde bu seçenekleri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Nerdekal.com kalmak istediğiniz bölgeye göre bir otel bulup sizi yönlendirecektir. Sitenin avantajlı yolları sayesinde kalacağınız odanın boyutunu ve hatta bir gün kalma ücretini bile siz seçebilirsiniz. Bu otellerde ailenizle oldukça güzel vakit geçirmeniz mümkündür. Gerek spa ve odaya servis imkanları gerek de otellerin kendine ait kumsalları ve havuzları ile güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Otellerin içerisinde bulunan restoranları ziyaret ederek Antalya’nın lezzetlerini tadabilirsiniz. 

8 Ağustos 2022 337
kaputas-plaji-antalya
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.