Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Aşılı Ceviz Fidanı Nasıl Yetiştirilmelidir?

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Ülkemizin tarımda geldiği durumu, ceviz fidanı ve cevizin faydalarını sizler için araştırdık. Cevizin faydaları ve nasıl yetiştirilmesi konusunda hazırladığımız haber ve konu başlıklarımızın detayları…

Son yıllarda ülkemiz tarımcılık ve tarıma dayalı olan sanayide önemli atılımlar gerçekleştirmektedir. Son yıllarda meyveciliği artan talep ile insanlarımız meyve bahçeleri kurmak için çalışmalar yapmaktadır. Bu iş çok uzun süreli bir yatırım olduğu için en baştan itibaren çok dikkatli olunmalı ve bir an bile iş boş verilmemelidir. Çünkü bu iş çok fazla emek istemektedir ve yapılan bir hata uzun yıllar telafi edilemeyebilir. Hatta verilen tüm emekler boşa gidebilir. Ülkemizde en çok yetiştiriciliği yapılan ürünlerden biri de cevizdir. Ceviz yetiştiriciliği her geçen gün daha da popüler olmaktadır.

Aşılı Ceviz Fidanı Nasıl Yetiştirilmelidir?

Aşılı Ceviz Fidanı Nasıl Yetiştirilmelidir?

Dünya genelinde ceviz yetiştiriciliğinde başta gelen dünyanın en önemli ülkelerinde ve ülkemizde tohumdan üretilmiş yani aşısız ceviz diye bir ceviz çeşidi yoktur. Aksine dünyada ceviz yetiştiriciliğinde en başta gelen ülkelerin yetiştirdiği ceviz çeşitlerinin hepsi aşılı olarak üretilmiştir. Bazı ülkeler son yıllarda doku kültürü ile çoğaltma yöntemini de kullanmaktadırlar. Örneğin chandler ceviz fidanı doku kültürü ile oluşturulan bir çeşittir.

Ceviz yetiştiriciliği yapmak verim almak isteniyorsa aşılı ceviz fidanı tercih edilmesi şarttır. Bunu yaparken de kalite ve ürün verimi açısından önemli özelliklere sahip olduğu bilinen çeşitler ile yapmak gerekmektedir. Bir sorun ile karşılaşıldığı zaman işin uzmanından yardım talep edilmelidir. Aksi takdirde ürünlerinizden verim alamayabilirsiniz. Bu da maddi kaybın yanı sıra motivasyonunuzu bozarak hevesinizi kaçırabilir. Uzun yıllardır aşılı ceviz fidanı satışı yapan firmamız ceviz yetiştiriciliği yapan herkese yardım etmeyi kendine görev edinmiştir. Yetiştirdiğiniz ürünler ile ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunda çekinmeden Vatan Fidancılık firmasını arayabilirsiniz. Vatan Fidancılık http://www.asilicevizfidanim.com web sitesinden 7/24 sizlere soru cevap desteği de sunmaktadır.

Ceviz’in Faydaları

Ceviz çok sevilen ve tüketilen kuruyemişlerden biridir. İçeriğinde Omega 3 yağ asitleri vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Cinsel fonksiyonları düzenler. Kalp sağlığı açısından önemlidir. Kansere karşı koruyucu etki gösterir. Yüksek kolesterolü düşürür. Yüksek tansiyonu kontrol altına alarak tansiyonun normal seviyeye inmesine yardımcı olur. Damar sertliğini önler. Zeka gelişimine etki eder. Kemik sağlığını korur. Safra taşı oluşumunu engeller. Uyku düzenini sağlar. Bol miktarda bakır ve magnezyum içerir. İshalin tedavisinde kullanılır. Kan dolaşımını düzenler kanın pıhtılaşmasını önler.

18 Eylül 2022 170
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.