Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Avşa Adası’nda Ne Yapılır ?

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Avşa Adası’nda ne yapılır, nereler gezilir? Avşa Adası’nda ne yenir soru cevapları araştırma makalemiz ile sizlerleyiz. Marmara’nın en güzel koyunda yer alan Avşa’da kumsallar kusursuz denilebilecek kadar güzel ve temizdir. Adada evler, restoranlar ve barlar sahilde yer aldığından dolayı yerleşimin olduğu büyük kesim sahil bölgesinde yer alıyor.


ALTINKUM PLAJI

ALTINKUM PLAJI

Avşa’da Yapılacak Aktiviteler

Avşa Adası’na geldiyseniz ünlü Altınkum, Karadut ve Çınar Koyları’nda keyifli ve güzel vakitler geçirebilirsiniz. Altınkum’da bulunan deniz sığdır ve diz boyunu geçmez, bu nedenle de yüzme bilmeyen kişiler tarafından herhangi bir tehlike yaratmaz. Neredeyse tüm ailelerin tercih ettiği çınar koyu da oldukça aktif bir yerde bulunmakla birlikte fazlasıyla tercih edilmektedir.Avşa Marmara’da bulunan en güzel turizm bölgesi arasında yer almaktadır. Adada yaşam ekonomiktir ve alışveriş yapabilmeniz için pek çok seçenek bulunmaktadır. Süs eşyaları ve hediyelik eşya satan yerlerde oldukça ilgi görmektedir. Avşa’da dalış, su kayağı, snorkeling su sporları adına yapılabilmektedir. Adada balıkçılık özellikle Yiğitler Köyü için kış aylarında geçim kaynağıdır. Sağlık sorunu durumunda gidebileceğiniz sağlık ocağı mevcuttur.

Çocuklu ailelerin eğlenmek amacıyla gidebileceği lunapark mevcuttur ve Avşa’da en güzel gezme yöntemlerinden biri olan bisiklet yada ATV motor kiralayarak adanın her yerini gezebilme şansına sahipsiniz.

Kısacası koyları ve insanları ile Avşa tam yaşanacak bir yer… Bu yaz sizi de bekliyoruz.


17 Ekim 2022 3470
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.