Önerilen Avşa SitesiAvşa Adası Otelleri

Balıkesir’de Tatile Gidilecek Yerler ? AVŞA ADASI

Balıkesir’de tatile gidilecek yerler denince ilk akla gelen Avşa Adası'dır. Ulaşım kolaylığı ve eğlence dolu bir tatil anlayışı ile Avşa Adası bu yaz sizleri tatile bekliyor.

Balıkesir’in Erdek ilçesine deniz ulaşımı ile bir buçuk saat olan Avşa Adası‘na gerek İstanbul’dan gerekse Balıkesir Erdek’ten ulaşım kısa ve her zaman yapılabilir olduğundan tatil yapmak isteyenlerin tercih etmesi gereken tatil yerlerindendir.


AVŞA ADASI GENEL GÖRÜNÜM

Balıkesir’in Gözde Tatil Köyü Avşa Adası

Avşa Adası eski adı ile Türkeli Adası’dır. Bir çok yönü ile bakir kalmış doğası ve tarihi yapısı ile tatilciler için eşsiz bir tatil cennetidir. Takımadalar arasında kapladığı alan sebebi ile en küçük ada olan Avşa; Yerleşik düzende olan ada sakini nüfusu ile de küçük ve sakin bir yerdir. Toplam yerleşik nüfus 1965 yılında yapılan nüfus sayımında 1146 çıkmıştır. Fakat yakın tarihte yapılan nüfus sayımı sonucu adanın toplam resmi nüfusunun 4000 olduğunu göstermektedir. Gayri resmi nüfus oranı ise 2500 olarak belirtilmiştir. Yaz aylarında turistlerin ve yerli tatilcilerin adayı tercih etmesi sebebi ile 90.000 ile 100.000 arasında ada nüfusu değişmektedir.

İDO AVŞA

Balıkesir Avşa Adası’na Ulaşım

İstanbul’dan yaz ayları içerisinde Avşa’ya deniz feribotu seferleri ve buna bağlı ek seferler ile çok sık yapılmaktadır. Avşa Adası’nın İstanbul ile arasındaki mesafe Deniz otobüsü ile iki buçuk saattir. İDO Deniz otobüsleri ile İstanbul’dan Avşa’ya yazın gelebilirsiniz.

Tekirdağ’dan Akport Gümrüklü Limanı’ndan Avşa Adası’na Adalar 1, Öz Kaptan, Ömer Kaptan, Yavuz Naz Gemileri arabalı feribot taşımacılığı ile yolcu ve eşya taşımaktadır. Tekirdağ’dan Avşa’ya ulaşım 4 saatir.

Erdek’ten Avşa’ya Gestaş, Adalar 1 ve Kooperatif gemileri ile arabalı feribot taşımacılığı ile gelebilirsiniz.

Bandırma’dan önce İstanbul Yenikapı, Bostancı’dan İDO’nun hızlı feribot seferlerini kullanıp buradan Erdek minibüsleri ile Erdek merkeze gelip Avşa feribotları Gestaş ile Avşa Adası’na gidebilirsiniz.

Sizde tatilinizi Ege’nin İncisi Marmara Körfezi’nin nadide tatil beldesi Balıkesir’de en güzel tatil noktası Avşa Adası‘na mutlaka yolunuzu tatil için düşürmelisiniz.


Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu