Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Booking.com’un Avşa Adası’ndaki Alternatifleri

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Geçtiğimiz hafta Türsab’ın açtığı dava sonucu Booking.com’un Türkiye’den otel rezervasyonlarını durdurmasının ardından ülkemizdeki bir çok otel ve küçük çaplı pansiyonun konu ile ilgili feryatlarını yakından takip ettik.

Booking.com’un ülkemiz mahkemelerinin verdiği idari tedbir kararı sonrası hızlı yaptırımı sonrası Türkiye’deki oteller ülkemizin herhangi bir ilçesinde listelenmiyor. Yani artık ilgili mahkeme sonuçlana kadar (bu süreçte haziran ayı ortalarını bulacak gibi görünüyor) ülkemizde Booking.com ülkemizde oda satışı yapamayacak rezervasyon işlemleri gerçekleştiremeyecek. Bununla birlikte bir çok tatilci için rehber niteliğindeki Booking.com un tesis gezgin puanı ve otel tanıtımı sayfasına da erişim Türkiye’den şuan lık yok. Google aramalarında da ilgili tesis ile ilgili arama sonuçlarında Aşağıda göründüğü gibi bir ekran çıkıyor…


AVŞA ADASI’NDAN BİR OTELİN ARAMA SONUÇ SAYFASI

Yani bu demek oluyor ki yerli turizmci gözünü yerli sitelere çevirip şimdiden dijital pazarlama rotasını çizmeli. İşte bu noktada tatil beldemiz Avşa Adası‘ndaki yerel tatil portallarının değeri kat kat artarak bu siteler tatilcilerin rehberi olmaya devam edecektir. İşte sizler için adamızda yayın yapan 3 yerel siteyi incelemeye aldık.

Avşa Adası’nda faaliyet gösteren bu yerel portallarının en önemli avantajı siteye giriş için yılda bir kez ücret ödüyorsunuz bir daha ödeme yapmıyor satış başına komisyon ödemesi yapmıyorsunuz. Yani yerel siteler yüzde 15 komisyonla otelinize ortak olmuyor!


Avşa’nın En Popüler Tatil Siteleri

avsa.bandirma.com.tr

1-) avsa.bandirma.com.tr

Bandırma merkezli Kutlu Creative Dijital Reklam Ajansı tarafından yönetilen avsa.bandirma.com.tr web sitesi organik(reklamsız kendi kendine sürekli) Google arama sonuçlarında avşa, avşa adası, avşa adası pansiyon fiyatları kelimeleri ve türevlerinde 5 yıldır 1.sırada gösterim sağlıyor. Sitede kayıtlı 50’den fazla otel,apart ve pansiyon bulunuyor. Site mobil versiyonunda sade bir özel tasarımı ile dikkat çekiyor. Hızlı ve kullanışlı bir alt yapıya sahip ziyaretçilerine sadece kendi çektiği fotoğraflarla bilgi sunuma sağlıyor. Bu sayede siteden tesisi inceleyen ziyaretçiler tesise konaklamaya gittiklerinde hayal kırıklığı ile karşılaşmıyorlar. Site aynı zamanda adaya ulaşım öncesinde ziyaretçilerin en çok arama yaptığı feribot seferleri sayfalarında da birinciliğini sürdürüyor. Yani bu demek oluyor ki adaya gelmek için araştırma yapacak olan kişinin feribot seferleri sayfalarını incelerken otelinizi görüp rotasını sizin işletmenize çevirmesi an meselesi..

Site kendi çağrı merkezi aracılığı ile hiçbir şekilde otel önermiyor fiyat bilgisi vermiyor rezervasyon yapmıyor. Bu yönü ile de etik davranışları sonrası Avşa’da işletme sahiplerinin takdirini topluyor.

2-) Avsavip.com

Avşa merkezli ofisi bulunan avsavip.com geçtiğimiz yıl hizmete girdi. Geçtiğimiz yazı Google arama sonuçlarında avşa, avşa adası, avşa adası otel fiyatları gibi en çok aratılan anahtar kelimelerde zirve ortağı olarak kapattı. Site içerisinde 20’den fazla kayıtlı tesis bulunuyor. Mobil versiyonununda bilgisayar sürümünün devamı niteliğinde bir kullanıcı deneyimi sunan site yine kendi profesyonel ekibi tarafından çekilen görseller ve özgün bilgilendirici doğru tanıtımlarla adaya gelecek misafirlere rehberlik ediyor. Avşa’ya gelmeden önce ziyaretçilerin büyük çoğunluğunun yaptığı feribot bilgileri, koylar, gezilecek yerler vb. arama sonuçlarında da üst sıralarda çıkan avsavip.com’da otellerin tanıtımlarına ağırlık veriyor.

Site kendi çağrı merkezi aracılığı ile hiçbir şekilde otel önermiyor fiyat bilgisi vermiyor rezervasyon yapmıyor. Bu yönü ile de etik davranışları sonrası Avşa’da işletme sahiplerinin takdirini toplamaya devam ediyor.

3-) Otel10.com

Balıkesir genelindeki tüm otellere yer veren bölgesel tatil rehberinde Avşa Adası’ndan 50’den fazla otel yer alıyor. Sitenin bölgesel olması diğer bölgeler için yapılan arama sonuçlarında da Avşa Adası’ndaki tesislerin ön planda gösterilmesi için rakiplerinden otel10.com‘u farklılaştıran bir özelliği diyebiliriz.

Site kendi çağrı merkezi aracılığı ile hiçbir şekilde otel önermiyor fiyat bilgisi vermiyor rezervasyon yapmıyor.


17 Ekim 2022 1189
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.