Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Bu Yazın Keyfini Avşa’da Çıkarın!

Tatilciler için çok çeşitli konaklama imkânı olan tatil köylerinden olan bu adada birçok konaklama seçeneği ile karşılaşırsınız. İsterseniz lüks bir otelde sınırsız hizmet alarak tatil planlamış olun isterseniz butik otel ve ya pansiyon tercih edin ada da her türlü konaklama imkânına ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’ndaki Konaklama Seçenekleri

Avşa Adası’nda resmi kayıtlarda; 7 adet büyük otel, 72 adet motel, 30 adet apart otel ve 44 adet pansiyon bulunmaktadır. Siz hangisini seçeceğinize karar vererek tatilinize başlayabilirsiniz. Tatiliniz boyunca Avşa Adası’nda tarihi ve turistlik yerleri gezebilir ve ada sakinlerinin hazırladığı yöresel yemekleri tadabilirsiniz.


Gün Batımı için harika bir alternatif Altınkum!

Altınkum Avşa Adası’nda gün batımını izlemeniz için en ideal yerlerdendir. Altınkum adaya 5 dk mesafedeki Yiğitler Köyü sınırları içesinde yer alır. Burada Şahintepesi isimli restaurantta yada 3 adet beachte (bunlar Safir, Gold ve Asmalı) gün batımını izleyebilir yaz tatilinize farklı anılar katabilirsiniz.  Bunun yanı sıra birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ada içinde Osmanlı’dan Bizans’a kadar birçok kültürün ve medeniyetin kalıntılarına rastlayabilirsiniz. Avşa Adası dinlenmek ve eğlenmek isteyenlerin bir arada tatil yapabildiği bir adadır. Yaz aylarında 24 saat hizmet veren eğlence mekânları ve restoranlar ile tüm stresinizi atarak doyasıya eğlenebilir ve değişik lezzetler tadabilirsiniz.


Avşa Adasında Tatil Yapmak Hem Keyifli Hem Hesaplıdır.

Tatil planları yaparken ekonominizi de düşünüyorsanız Avşa tam size göre bir tatil yeridir. Ülkemizdeki birçok tatil beldesine göre Avşa adasının daha hesaplı konaklama ve yeme içme ücretleri vardır. Avşa’ya tatil için gittiğinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerin bir kaçını sayacak olursak.

  • İster gemi turları ile isterseniz kendi aracınız ile ada da bulunan tüm koyları gezmeniz ve görmeniz gerekir.
  • Yiğitler köyüne bağlı Altın kum’u adaya giderseniz mutlaka görmelisiniz.
  • Türkeli köyünde bulunan manastır kalıntıları da avşa adasına giden tatilcilerin görmek isteyeceği yerler arasındadır.
  • Adaya tatil için gittiğinizde mutlaka ada içini gezerek ada halkı ile tanışmalısınız. Ve misafirperverliklerine şahit olmalısınız.

Avşa’da deniz sezonu, Haziran ayı ile Ekim ayı arasındadır. Ve tatil için adaya gidenlerin en memnun kaldığı özelliklerden biriside sezonun uzun olmasıdır.


21 Ocak 2017 348 okunma
YORUMLAR