Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Chandler Ceviz Fidanı Nedir

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Chandler ceviz fidanı ülkemiz Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış olan aşılı bir fidan çeşididir. Bu ceviz fidanı aynı zamanda Amerikan cevizi olarak ta bilinmektedir. Bunun nedeni ise chandler ceviz fidanının ilk olarak 1979 yılında Kaliforniya Üniversitesi’nde geliştirilmiş olmasıdır. Geliştirildiği günden itibaren dünyanın tüm ülkelerine yayılmış ve bugün en verimli ceviz yetiştiriciliği için kullanılan fidanların başında yer almıştır.

Chandler ceviz fidanı ülkemizde çetnır olarak da bilinmektedir. Bu fidanlar bir buçuk 2 metreye kadar büyüyebilen Bodur Fidanlar olarak bilinmektedir. Salkım şeklinde vermiş olduğu meyveler oldukça kaliteli ve verimliliği yüksektir. Chandler ceviz fidanı ile elde etmiş olduğunuz cevizlerin yüzeyi Pürüzsüz ve kabukları incedir. Beyaz içli olan bu cevizler lezzeti yapısı ile de en çok tercih edilen ceviz türlerinden birisidir.

Chandler ceviz fidanı ülkemiz koşullarına en iyi şekilde adapte sağlayabilen ve ülkemiz sınırlarında yüksek verimlilikte üretilen bir ceviz türüdür. Diğer ceviz türlerine göre don olaylarına karşı daha dirençli olduğu için ülkemizde bahar aylarında yaşanan donlar sonucunda meyveler Hasan almamaktadır.

Chandler Ceviz Fidanı Satın Al

Chandler ceviz fidanı ülkemizde en çok satılan ceviz fidanı olarak bilinmektedir. Ceviz yetiştiriciliği konusunda ticari faaliyet gösteren tarım arazilerinde tercih edildiği gibi aynı zamanda kendi bahçesinde birkaç ceviz ağacı ile ceviz yetiştirmek isteyen bireysel yetiştiricilerin de tercihi olmaktadır.

Chandler ceviz fidanı satın almak istiyorsanız bunun için Muğla Fethiye’de meyve fidanı yetiştiriciliği yapan Agrolidya sitesini tercih edebilirsiniz. Yetiştirmiş oldukları kaliteli meyve fidanlarını çok uygun fiyatlarla toptan ve perakende olarak satan bu fidancılık firması yarım asrı aşan bir zamandır fidan yetiştiriciliği yapmaktadır. Dolayısıylafidan yetiştiriciliği konusunda sahip oldukları bilgi ve birikim bu süreçte ihtiyacınız olan ve aklınıza takılan tüm konularda sizlere iletilmektedir.

Türkiye’nin Her Yerinden Sipariş İmkanı

Agrolidya fidancılık firması Muğla Fethiye bölgesinde fidan yetiştiriciliği yapmaktadır. Yetiştirmiş olduğu tüm fidanları ülkenin dört bir yanına kargo ile teslim etmektedir. Siteye giriş yaparak belirlemiş olduğunuz meyve fidanı türlerini seçebilir ve sipariş oluşturarak adresinize teslim edilmesini isteyebilirsiniz.

7 Nisan 2022 281
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.