Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Endüstri Nedir?

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

İnsanoğlu, yeryüzünde ortaya çıktığı ilk andan günümüze kadar, doğada ihtiyaç duyduğu her şeyi bulmuştur. Ancak bu ihtiyaç maddeleri, ham veya işlenmemiş halde bulunduğundan, onları kullanmak veya tüketmek için mutlaka bir işlemden geçirmesi gerekmiştir. İşte bu ham maddenin işlenme süreci, endüstri olgusunun doğumunu sağlamıştır.

Endüstri Neyi İfade Eder?

Endüstri Fransızca bir kelime olan “Industry” kelimesinin Türkçeye uyarlanmış halidir. Arapça “sanayi”” kelimesiyle eş anlamlıdır. Doğada ham ve saf haliyle bulunan maddelerin, çeşitli aletler, makineler ve insan emeği ile tasarlanarak, işlenerek ve kısmen değiştirilerek kullanılabilir veya tüketilebilir hale getirilmesi işlemini ifade etmektedir. Örneğin, doğada rezerv halinde bulunan demir metalinin, işlenerek bir eşya veya makine aksamı haline getirilmesi, endüstri ile ilgili bir olaydır.

Endüstrinin Geleceği

Endüstri kavramı, tarihsel gelişiminin ardından, günümüzde en büyük değişimini yaşamak üzeredir. Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bu büyük değişim dönemi, endüstrinin gelecekteki etkileri hakkında ip uçları vermektedir. Endüstri ve geleceğine dair bilgiler ve haberler için https://www.stendustri.com.tr/haberortak/endustri-nedir-ne-demektir-h99486.html  adresini ziyaret edebilirsiniz.

21 Mayıs 2019 269
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.