Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Haluk Akakçe

Bazı insanlar tam anlamı ile tarih yazar. Alanlarında dünya çapında bir domino etkisi yaratır. Dengeleri alt üst eder. Bu tarz öncü olgular bilimde, siyasette, sanatta görülebilir. Nitekim gerek Türkiye gerek ise dünya sanat tarihinde Haluk Akakçe ismi başlı başına bir yer teşkil eder durumdadır. Sanata getirdiği yaklaşımla sanatta başlı başına yeni bir dil oluşturmuş çok başarılı ve farklı sanat türlerinde üretimler yapan sanatçıdır.

Haluk Akakçe Hakkında Temel Bilgiler

Haluk Akakçe 1970 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesinde iç mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra Londa’ya giderek Royal College of Art okulunda eğitim alır. Burada ki eğitimini de tamamladıktan sonra Amerike Birleşik Devletlerine giderek orada The School of the Art Institute of Chicago’ MBA derecesini birincilikle tamamlayarak üstün bir başarıya imza atar. 1997 senesinde ilk şahsi sergisini aynı kentte açar. Uzun süre çalışmalarını Londra ve Amerika Birleşik Devletlerinde sürdürür.

Haluk Akakçe denilince akla ilk gelen olgulardan bir tanesi video enstalasyonlarıdır. Ayrıca duvar resimleri ve akrilik ahşap boya ile yaptığı çok özgün çalışmalar vardır. Dünyanın birçok yerinde sergiler açmıştır. Daha detaylı bilgiye https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/haluk-akakce adresinden ulaşabilirsiniz.

8 Ağustos 2022 73
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.