Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Kapı Dedektörü Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Kapı Dedektörü Kullanımdayken, güvenlik denetçisi cihazı eliyle tutar, başparmağıyla başlat düğmesine basar ve sonra serbest bırakır, cihazın sinyal ışığı yanıp sönmeye başlar ve boynuz, cihazın çalışma durumuna girdiğini gösteren çok küçük bir bip sesi yayar.

Operatör, cihaz açıkken denetlenen kişinin (veya nesnenin) yüzeyinde ileri geri tarar. Metal bir nesne varsa, kapı dedektörü ses çıkaracaktır. İnceleme tamamlandıktan sonra, pil gücünün boşa harcanmasını önlemek için durdurma düğmesine basılmalıdır.

Metal nesnelerin büyüklüğü nasıl ayırt edilir Fizyolojik araştırmalar, insan işitmesinin hacim değişimine (logaritmik ilişki) görece donuk olduğunu, ancak perde değişimine (doğrusal ilişki) daha duyarlı olduğunu göstermektedir. Metal nesnelerin boyutu diğer benzer ürünlerden farklı olan yüksekliğe göre belirlenir, farklı boyutlardaki metal nesneleri daha doğru bir şekilde ayırt etmemizi sağlar.

Cihazın probu insan vücudunu taradığında, nispeten donuk bir ses yayılırsa ve prob ses yerinin üzerinde kaldıktan sonra ses yavaş yavaş kaybolursa, kemer tokası, Fermuar vb. Ses çok keskinse ve sürekli ise, bıçak, tabanca vb. olma ihtimali yüksektir

El Metal Dedektör Nasıl Kullanılır?

El metal dedektörleri artık son derece uygun fiyatlıdır, bundan dolayı güvenli giriş çıkış gerektiren kurum, kuruluş ve işletmelerde Kapı Dedektörü kullanımı yaygındır. Güvenlik elemanları tarafından, konser alanlarında, açık hava etkinleri girişlerinde, devlet kurumlarında, alışveriş merkezleri, okullar, stadyum girişlerinde ve güvenlik kontrolünün gerekli olduğu tüm noktalarda kullanılmaktadır.

Yüksek kaliteli el metal dedektörleri gizli bıçaklar ve silahlar, folyo sarılı ilaçlar ve diğer gizli metalik nesneleri bulacaktır. El metal dedektörü sabit tutulduğu takdirde sinyal vermeyecektir. Buna göre taranacak alanda sürekli hareket halinde olması gerekmektedir.

El metal dedektörü kullanarak insanlarda silah taramasının vücut teması gerektirmediğini hatırlamak önemlidir. Metal dedektörü denek kıyafetlerinin dışına, vücutlarına yakın bir yerden geçirildiği, ancak dokunmadığı için operatörün ziyaretçiye herhangi bir şekilde dokunmasına gerek yoktur.

Kapı Dedektörü Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik Kapı Dedektörleri insan gruplarının toplandığı hemen hemen her yerde yaygın olarak kullanılmaktadır. İşte tipik konumların kısa bir listesi:

 • Havalimanları
 • Tren İstasyonları, Otogarlar ve Feribot Terminalleri
 • Okullar, Kolejler ve Üniversiteler
 • 5 yıldızlı oteller
 • Konferans Merkezleri
 • Konserler ve Pop Konserleri
 • Hem iç hem de dış mekan etkinlikleri
 • Futbol Kulüpleri
 • Gece kulüpleri
 • Alışveriş merkezleri
 • Kamu Binaları

Neyse ki PERKOTEK modern güvenlik metal dedektörlerinin daha düşük maliyetleri, bu durumlarda sıkı güvenlik uygulamasının uygun maliyetli bir şekilde sağlanabileceği anlamına gelir. Ayrıca, modern metal algılama teknolojisi hızlıdır, bu da insanların güvelik kontrollerinde bekletilmediği anlamına gelir.

21 Haziran 2022 132
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.