Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Kartlı Geçiş Sistemi Nedir? Avantajları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Kartlı geçiş sistemi günümüzde apartman binalarından devlet kurumlarına kadar birçok alanda kullanılsa da yapılış amacı fabrika, işletme ve şirketlerde personel takibini yapabilmektir. Personel takibi yanında güvenlik amacı ile de kullanılmış ve günümüzdeki kullanım çeşitliliğine kavuşmuştur.

Günümüzde; Apartman binaları, şirketler, yüksek güvenlik önceliğine sahip devlet kurumları, askeri binalar, şirketler, plazalar, oteller gibi çok çeşitli kurum ve kuruluşlarda kullanılmaktadır. Bu alanların ortak özellikleri çok sayıda insanın giriş çıkış yapması ve bundan dolayı açığa çıkacak olan güvenlik riskleridir. Kartlı geçiş sistemi de bu güvenlik risklerini kontrol altına almak için önemli bir yere sahiptir.

Kartlı geçiş sistemi erişiminin avantajları

Çoğu işletme, çalışanlara kolay erişim kontrolü sağlamak için elektronik anahtar kartı sistemlerini kullanır. Anahtar kartlar fiziksel anahtarlardan daha iyidir, çünkü birisi bir kartı kaybederse, istifa ederse veya sonlandırılırsa, tüm kilitlerinizi yeniden takmak yerine belirli bir kartı aynı anda devre dışı bırakmak kolaydır. Güvenlik denetimi yaparken, geçiş kontrol sistemleri  yönteminiz olarak anahtar kartları kullanmanın avantajlarını göz önünde bulundurun.

  • Anahtar kart erişim sistemleri genellikle diğer teknolojilerden daha uygun maliyetlidir ve kapılar için güvenlik kartları oldukça ucuzdur. Ancak büyük bir işletmeniz varsa, takımınızın anahtar kartlarını ölçeklendirme ve değiştirme ile ilgili maliyetlere karşı dikkatli olun.
  • Anahtar kartı kapı erişim okuyucuları fiziksel bileşenler için çok az bakım gerektirir.
  • Erişim, bir kartın kaybolması veya çalınması gibi bir anahtar kartı giriş sistemiyle tek tek kimlik bilgileri için kolayca yapılandırılabilir.
  • Her kişiye, herkesin bir kopyasına sahip olduğu geleneksel bir anahtardan daha iyi güvenlik sağlayan kendi fiziksel kimlik bilgileri de verilebilir.
  • Kart anahtarı kapı kilidi ve kaydırma kartı kilit sistemlerinin kullanımı kolaydır ve uygulandıktan sonra çok az eğitim gerektirir. Çoğu insan iş veya ofis girişi için bir güvenlik kartı kilit sistemi kullanmakta sorun yaşamaz.
  • Anahtar kartlar, rozetler ve anahtarlıklar genellikle küçüktür ve çalışanların taşıması için anahtarlık yerine daha uygun olan bir cüzdana veya cebe kolayca sığar.
  • Güvenlik kartı okuyucu sistemleri çok yönlüdür ve çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Kapılar için güvenlik kartlarına sahip bir ofisin güvenliğini sağlamak kolaydır ve yakınlık teknolojisi anahtar kartı kapısı erişim sistemleri için de mükemmeldir.
  • Kartlı geçiş sistemi güvenlik farkındalığı ve tepkisini artırır. Perkotek Anahtar kartıyla erişim genellikle izlenebilir ve sisteminizin sağladığı okuyucu ve tümleştirmelerin türüne bağlı olarak bir denetim izi sağlayabilir, böylece belirli giriş noktalarında ve saatlerinde kimliklerini veya anahtarlıklarını kimin kullandığını görebilirsiniz.
23 Haziran 2022 97
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.