Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Kontraplak

Dekoratif ve diğer sebepler ile kullanılabilen kontraplak malzemesi son derece dayanıklı bir üründür. Kolayca monte edilebilir yapıda olması nedeniyle birçok farklı yerde tercih edilmektedir. Çivi ve vidalar ile kolayca monte edilebilen materyal suya karşı da dayanıklıdır. Preslendiği esnada nem oranı da belli bir seviyeye düşürüldüğünden dolayı su ile temas ettiğinde çekme ve şişme yapmamaktadır. Kavak, kayın ve huş ağaçlarından elde edilen kontraplaklar birçok farklı endüstri içerisinde tercih edilmektedir.

Kontraplak Üretimi

Kontraplaklar ağaç kabuklarının soyulmasının ardından papellerin preslenmesi ile elde edilmektedir. Presleme işleminden önce lif yönleri çapraz yapıştırılarak daha dayanıklı ve bütün parçalar elde edilir. Preslenme esnasında malzemeye daha kolay şekil verebilmek için yüksek sıcaklıktan yararlanılır. Aynı zamanda bu pres işleminde kullanılan yüksek sıcaklık nem derecesini de düşürerek daha sağlam bir yapı oluşmasını sağlamaktadır. Yaygın olarak birçok farklı yerde tercih edilen bir malzeme olan kontraplak son derece kullanışlı bir materyaldir. Daha fazla bilgi edinmek için https://salkimorman.com.tr/kontraplak.htm adresini ziyaret ederek araştırma yapabilirsiniz.

28 Temmuz 2021 58
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.