Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Otomatik Bariyer Sistemleri Nasıl Çalışır ve Seçilir?

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Otomatik bariyer sistemleri genellikle park tesislerinde ve kontrol noktalarında ve yasak bölgelere girişte bulunur. Genellikle gişelerden geçişi kontrol etmek için bir yöntem olarak kullanılırlar. Öte yandan, birçok durumda, trafik sakinleştirme önlemi olarak otomatik bariyerler takılarak trafikten geçilirken, yetkili araçlara izin verilir.

Otomatik otopark bariyerleri 9 metreye kadar ulaşabilen kollarla monte edilebilir. Bunun yanı sıra, tam gereksinimlerinize uyacak şekilde oluşturulabilirler, bu da onları herhangi bir işletme veya kamu sektörü sitesinde giriş ve çıkışları güvence altına almak için ideal hale getirir.

Özel güvenlik sistemleri yalnızca işletmenizin güvenliğini artırmaya çalışır. İşletmenizin renkleri, spesifikasyonunuza uygun boyama yoluyla otopark bariyerinizin yapısına dahil edilebilir.

Otomatik Bariyer Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otoparka girmek isteyen biri bariyerin dışındaki bir interkom aracılığıyla sizinle irtibata geçecektir. Otomatik bariyer  daha sonra uzaktan manuel olarak çalıştırılabilir. İstediğiniz bu değilse ve gündüz açık ve gece kapalı bir şey arıyorsanız, manuel otopark bariyeri de kullanabilirsiniz.

Otomatik kapılar ve bariyerler: nasıl seçilir?

Otomatik giriş ve çıkışlar hakkında konuştuğumuzda akla gelen ilk görüntü kapılardır. Ancak aslında otomatik bariyerler, adil miktarda trafiğe sahip bölgelerde bile trafik erişimini güvenli bir şekilde düzenlemek ve kontrol etmek için en uygun çözümlerdir. Olağan uygulama kamu binaları, özel yerleşim alanları veya yetkisiz kişilerin araçlarının girişini engellemesi gereken herhangi bir yapıdır.

Bariyerler otomatik kapılardan daha hızlı olduğundan, örneğin çalışma saatlerinde fabrikalara ve depolara giren ve çıkan araçlar ve malların yüklenmesi ve boşaltılması için yararlıdır.

Model seçiminize giden yolu bulmak: bilmeniz gereken her şey

Birçok farklı seçenek mevcuttur ve kararınız öncelikle iki faktöre dayanır: trafik yoğunluğu ve kullanıcı türleri. Birden fazla kullanıcı erişimi olan alanlar için, tekrarlanan ve hızlı açılıp kapanmaya izin veren düşük voltaj bariyerlerinin seçilmesi genellikle tercih edilir.

Yerleşim alanları için, araç hareketleri çeşitli uzaktan kumandalar, rozetler ve transponderler kullanılarak hızlı ve rahat hale getirilir.

Bu çözümlerle, sakinler ve yetkili kullanıcılar, kapılarının açılmasını veya kapatılmasını arabalarından çıkmadan etkinleştirebilirler.

Normalde spor merkezleri veya otel kompleksleri için kullanılan bir başka yöntem de önceki örnekle aynı prensiplerle çalışan jeton ekleme veya manyetik kartla giriştir.

Yoğun trafik alanları ile manyetik döngü sistemlerinin kullanılmasıyla araç geçişi hızlanır. Araç yol yüzeyine yerleştirilmiş bir dedektörün üzerinden geçtiğinde, bariyer geçmesine izin vermek için otomatik olarak kalkar ve hemen kapanır.

X ray Güvenlik Tarayıcılarının Ana İşlevi Nedir?

X-ray tarayıcı zararlı organik, inorganik ve metal malzemeleri tanımlar. Farklı malzemeler farklı seviyelerdeki ışınları emer. X-ray güvenlik makineleri, içinden geçen malzemelerin maddelerinin kütle yoğunluğuna ve atom numarasına bakarak tehlikeli maddeleri tespit eder.

X-ray makinelerinin nasıl çalıştığını anlamak, güvenlik zorluklarınız için uygun X-ray makinesini seçmenin ilk adımıdır. X RAY cihazı üreticinizi seçerken belirlemeniz gereken en kritik faktörleri öğrenmelisiniz. Ayrıca bu, gerçekleştirmeniz gereken incelemenin kapsamını belirlemek için X-ray güvenlik makinesinin yeteneklerini bilmenize yardımcı olur.

X-Ray Tabanlı Tarama Teknolojisi

Havaalanlarında ve diğer halka açık yerlerde bagaj ve el çantalarını açmadan tarayan çeşitli tarayıcılar bulacaksınız. Torbaları açmadan taramalarının nedeni, enerji yayan X-ray teknolojisine güvenmeleridir.

Radyasyon genellikle nesneler tarafından emilir ve nesnenin yoğunluğuna göre emilim seviyesine sahiptir. Daha yoğun nesneler daha fazla radyasyon emer ve ne kadar çok radyasyon emip emmediklerini belirlemek zor olabilir.

Dedektör, nesne tarafından emilimden sonra kalan radyasyonun geri kalanını alır ve ona ulaşan radyasyona dayanarak nesnenin bir görüntüsünü üretir.

Bununla birlikte, gelişmiş X-ışını teknolojisi, organik ve inorganik bir malzeme de dahil olmak üzere nesnelerin kategorisini tanımlamayı kolaylaştıran renk kodlarına sahiptir.

X Ray Cihazı Görüntülerini Kontrol Etmek

Görüntülerin kalitesi genellikle tarama sonucunun kesinliğini ve doğruluğunu belirler. Bu nedenle, X-ray güvenlik makineleri genellikle artan büyütme yetenekleri ve yüksek çözünürlüklü görüntülerle en yüksek kalite seviyesine sahiptir.

Bu nedenle, bir X-ray makinesi kullanımdayken, dikkat etmeniz gereken kritik bir faktör, X-ray makinesinden alacağınız görüntünün kalitesidir. Kaliteli görüntünün bir belirleyicisi, X-ray tüplerinin kapasitesidir. X-ray tüpleri farklı voltaj kapasitelerinde gelir ve kontrol etmeyi düşündüğünüz nesnelerin yoğunluğunu voltaj kapasitesine göre kontrol etmek her zaman en iyisidir.

Görüntü kalitesini artıran bir diğer faktör, daha fazla büyütme daha iyi görüntü analizi yetenekleri anlamına geldiği için X-ray makinesinin sunduğu büyütme seviyesidir.

Taramadan sonra Torbalar Hangi Koşullarda Açılır?

Bir PERKOTEK X ray cihazı ile gerçekleştirebileceğiniz güvenlik incelemesinin kapsamı, ekipmanın genel kurallarına ilişkin istisnalar hakkındaki bilgilerinize bağlıdır.

X-ray makineleri çantaları incelemeden önce açmanıza gerek duymasa da bu genel kuralda çantaların doğru bir şekilde kontrol etmek için açılmasını gerektiren özel istisnalar vardır.

X-ray güvenlik cihazları zarar verme potansiyeli olan bir nesneyi belirlediğinde, güvenlik yetkilileri yeterli inceleme için torbaları açmalıdır.

Ayrıca, tarayıcılar çantanın içinde tanımlanamayan bir nesne bulduğunda, görevli incelemeyi yapmak için çantayı açmak zorunda kalacaktır.

Son olarak, rastgele aramalar genellikle tarayıcının ekranında herhangi bir öğe bulmadan gerçekleşir. Karar güvenlik görevlisine bağlıdır.

Toplamda, X-ray güvenlik makinelerinin havaalanları, okullar ve adliye binaları gibi yerlerdeki saldırıları azaltmak için etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Ayrıca, X ray güvenlik cihazı kaliteli X-ray güvenlik çözümlerini garanti edebilecek güvenilir bir X-ray makinesi üreticisinden satın alınmalıdır.

30 Haziran 2022 206
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.