Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

PERKOTEK Otopark Bariyeri

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Artan araç sayısı ile her yerde karşımıza çıkan otopark ve buralarda araç güvenliğini sağlamak için gerekli olan bariyerler çok farklı seçeneklerle karşımıza çıkar. Otomatik, manuel, kişisel vb. çeşitleri olan ürünler kullanılan alana ve kullanıcının tercihine uygun olarak sunulur. Kamusal ve özel alanlara uygun farklı tipteki bariyerler güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kullanılan malzemenin kalitesi hava şartlarına uygunluk sağlarken, araç güvenliği açısından da önemlidir.

Otoparklarda güvenliği sağlayan otopark bariyerleri gelişen teknoloji ile günümüzde daha çok otomatik olanlar tercih edilir. Otopark giriş ve çıkışlarında daha seri kullanım sağlayan bu bariyerler araç tanıma özelliği ile de hızlı işlem sağlar. Parmak izli, yüz tanıma özelliği, araç tanıma özelliği, uzaktan kontrol sistemi, manuel, butonlu, sabit, hareketli birçok seçeneği olan otopark bariyerleri kullanım alanına göre çeşitlenebilir ve daha kolay bir yaşam sunar. Kişiye özel kilit sistemleri ile bireysel güvenlik tercihi sunarlar. Belli bir tempoda ilerleyen iş hayatı her alanda hıza ihtiyaç duyar, birçok insan işine araçları ile giderken güvenlik ihtiyacı oluşur. Otopark bariyerlerinin sayısız çeşidi bu imkanı kullanıcılara sağlar. Otopark bariyeri üzerinde yer alan reflektörler geceleri de araç sahipleri için kolay kullanım sağlar. Araç güvenliği için araçlara zarar vermeyecek şekilde geliştirilir, geniş ve dar alanlara göre farklı boyutlarda seçenekler sunar.

İşyeri, fabrikalar, okul, hastane, otel vb işletmeler, iş merkezlerinde, plazalarda, kamu ve kişisel binalarda son teknoloji ile müşterilerine hizmet sunmak için çok çeşitli olan otopark bariyerlerinden bazılarını tercih eder. İşletmeler haricinde de sokaklarda kullanılan daha küçük boyutlarda bariyerler mevcuttur. Sağlam malzemeleri ile dış mekanlara da kolaylıkla uyum sağlarlar. Farklı renk seçenekleriyle her mekana uyumlu, yüksek güvenlik sunan ürünlerdir.

Birçok çeşidi olan otopark bariyerlerinden en çok tercih edilen bazıları şunlardır;

Kollu bariyer,

Otomatik kollu bariyer,

Çitli bariyer,

Akordiyon bariyer,

Mantar bariyer (hareketli, sabit),

Gömme kapan bariyer,

Gömme hidrolik bariyer,

Kilitli yatar park bariyeri,

Sabit demir duba (kulaklı-kulaksız),

Kilitli otopark direği (kızaklı, yatan),

Uzaktan kumandalı kişisel park bariyeri.

Kollu Bariyer

Kollu bariyerler, manuel kullanım ve programlanabilir özellikte mikro işlemci denetime sahip, elektrik motoru ile çalışan sistemler olarak çeşitli kullanım alanı sağlarlar. Çeşitli seçenekleri ile görsel olarak estetik ürünlerdir. İstenilen genişlikteki kollu bariyer butonlar sayesinde indirilip kaldırılabilir. Geniş kullanım alanına sahip kollu bariyerler araç ve yaya giriş çıkış kontrollerinde kullanılır. Bariyerlerin üzerinde yer alan fotoseller sayesinde araç geçene kadar bariyer inmez. Kollu bariyerin hızı ayarlanabilir böylece araçların hasar görmesi engellenir. Kolun altındaki özel lastik fitille de olası hasarlar önlenmiş olur.

Girişlerin genişliğine göre istenilen uzunluklarda temin edilebilir. Otopark giriş ve çıkışlarında bariyerler üzerinde fiş kesme kısmı sayesinde işlemler hızlıca halledilebilir. Bu alanlarda bariyerler çift taraflı olarak tercih edildiğinde giriş çıkış noktalarında ayrı hizmet sunar.

Çelik malzemeden üretilen kollu bariyerler iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılacak mekana uygun olarak seçilen boyası ile uzun süreli kullanıma sahiptir. Hava şartlarına bağlı olarak boyanan bariyerler müşterinin isteğine bağlı olarak geliştirilir. Üzerinde yer alan reflektörler ve uyarı ışıkları ile sürücülerin geçişlerinde kolaylık sağlar. Özellikle otoyol geçiş sistemlerinde karşımıza çıkan kollu bariyer gişe memurları tarafından kontrol edilen sistemlerdir. Fiş kesme özelliği buralarda ve otopark giriş çıkışlarında karşımıza çıkar.

Otomatik kollu bariyerler ise arıza yaptığı durumlarda manuel kullanıma geçilerek, teknik servis tarafından arıza giderilene kadar kullanımına devam edilebilir böylece işlerde herhangi bir aksama oluşturmaz. Birçok farklı çeşidi olduğundan manule ayara geçmek içinde kullanımı hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Manuel ayara geçildikten sonra elle indirip kaldırılarak kolayca kullanım sağlanır.

Teknik özellikler

Çelik malzeme

Güçlü motor

İç ve dış mekana uygun dayanıklı boya

Standart düz kol veya çitli kol

Elektronik ve manuel kullanım

Fotoselli

Kart okuyuculu

Fiş kesme

Araç tanıma sistemi

Araç sayısı sayma sistemi

Kullanım Alanları

Otopark giriş-çıkışlarında

Alışveriş merkezi ve okul giriş-çıkışlarında

Fabrika, işyeri ve kamu binalarının giriş-çıkışlarında

Site, apartman veya özel konutların giriş-çıkışlarında

Havaalanı, terminallerin giriş-çıkışlarında

Otoyollarda

Araç ve yaya trafiğinin kontrol edileceği yerlerde

Turnike Geçiş Sistemi Fiyatları

Turnikeler satıcılardan sıfır olarak temin edilebileceği gibi, ikinci el olarakta satın alınabilir. Yerli ve yabancı olmak üzere çok farklı marka ve seçenekleri ile piyasada yer alır. Bazı firmalar bayilik vererek üretim bandında yer alırken bazıları ise toplu ve tekli satımlarla üretim yapar. Müşterinin tercih ve siparişine göre şekillenen üretimlerde oldukça farklı fiyatlar karşımıza çıkar. Firma sahipleri ile iletişime geçerek fiyat istenilen modelde fiyat bilgisi kolaylıkla alınabilir.  Yurt içi ve yurt dışı üretimler tercih edilebilir. Fiyatlara geçmeden önce turnike geçiş sistemleri hakkında özet bilgi vermek isteriz…

Fazlaca çeşidi olan turnikeler hemen her alanda kullanımı yaygınlaşmış güvenli geiş sistemleridir. Bel boy, tam boy, hızlı geçiş (swing gate), tripod turnike, VIP turnike, hijyen turnikeleri gibi pek çok çeşitte türleri vardır. İşyerleri, plazalar, holding, fuar ve gösteri alanları, bilim-sanat merkezleri, lunapark, havaalanı, stüdyolar, hastane, güvenlik merkezleri, kamu ve özel sektör binaları, fabrika giriş-çıkışları, üniversite, yemekhane, tuvaletler gibi oldukça farklı alanlarda kullanımı vardır. Kartlı, tuşlu, uzaktan kontrollü gibi çeşitleri de kullanılacak alana göre seçilebilen sistemlerdir. Entegre çalışan turnike sistemleri; kartlı turnike sistemleri, şifreli turnike sistemleri, parmak izli turnike sistemleri, yüz tanıma turnike sistemleri olarak sınıflandırılır. Kullanılacak alana ve amaca uygun olarak tercih edilecekken görsel olarakta farklı seçenekleri vardır. Bu durumdan dolayı Turnike fiyatları aralığı oldukça geniş olan ürünlerdir. Daha öncede yazıldığı gibi ürün bilgilendirmesi için firmalarla iletişime geçilebilir. Sıfır olarak tercih edilebilecekken, ikinci el seçeneklerde ürün fiyatları düşmektedir. Alıcıların birincil kaynaklarla iletişime geçmeleri ve net bilgiler almaları, taleplerini iletmeleri ve isteklerine karşılık bulabilmeleri açısından oldukça önemlidir. Burada verilecek fiyatlar ortalama değer taşıyarak bir fikir oluşturmak için yazılmıştır. Ortalama turnike fiyatları;

Çift ayaklı düşen kollu turnike; 7bin-10bin

Tek ayaklı düşen kollu turnike; 6bin

Tek ayaklı double turnike (çift taraflı); 10bin

Tek ayaklı dar turnike; 6bin 500

Döner turnike; 6bin 300

Camlı single turnike; 21bin

Camlı double turnike; 38bin

Tam boy çift taraflı; 20bin-25bin

6 Haziran 2022 174
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.