Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

PERKOTEK PDKS SİSTEMİ

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Personel Takip Sistemiyle İşleriniz Kolaylaşsın

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte insanların hayatını kolaylaştırın birçok sistem geliştirilmekte ve hizmete sunulmaktadır. Bu sistemlerden biriside personel takip sistemidir. Personel takip sistemi bir iş yerinde çalışan personellerin giriş çıkış saatleri de dahil olmak üzere birçok bilgiye elektronik ortamdan hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlayan çok yönlü bir sistemdir.

Bu sistemle birlikte işverenin çalıştırdığı personeli takip etmesi daha kolay hale gelmiştir. Personel takip sistemi daha az iş gücü gerektirdiği için daha ekonomik ve daha kullanışlıdır. Bu sistem gerekli donanımlara sahip bilgisayarlara yüklenilerek kullanılmaktadır. Böylece daha önceleri el ile tutulan bilgilerin güvenirliği de artmış olacaktır. Binlerce kişinin çalıştığı bir iş yerinde, bu iş yerinde çalışan personelin takibi elbette zor olacaktır. Ancak personel takip sistemiyle hem iş yükü hafifleyecek hem de bilgilere daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmaya imkan sağlayacaktır. Bu sistemin kurulumunun ve kullanımının kolay olması işverene büyük avantajlar sağlayacaktır. Pdks takip sistemiyle, personelin giriş ve çıkış saatleri kayıt altına alınacak böylece olası bir hata engellenmiş olacaktır. Her gün yüzlerce şirketin binlerce personeli işte bu sistem aracılığıyla takip edilmektedir. Sistemin sunmuş olduğu faydalar oldukça büyüktür. Hem zamandan, hem insan gücünden, hem de paradan tasarruf edilmiş olacaktır. Personel takip sistemiyle artık saatlerce uğraşmadan anında bilgilere ulaşılacak ve sistem üzerinden kontrol edilebilecektir.

Günümüzde yüz tanıma sistemleri

İş hanı, hastane gibi yerler de kullanılan yüz tanıma sistemi zaman la konutlarda da yerini almaya başlamaktadır. Daha çok iş amaçlı güvenlik sağlamak ve iş mekânı içerisinde rahat hareket etmek için herkesin birbirini tanıması gerekmektedir.  Teknolojinin her geçen gün daha da ilerlemesi ile yüzünüzün şifresi oluşturulmaktadır. Yüz tanıyıcı cihaza yaklaştığınızda yüzünüzün belirli noktaları noktasal olarak cihaz da oluşturulmakta ve sayısal veriler ile eşleştirilmektedir. Yüzünüzü ilk tanıttığınız an da cihaz kaydetmekte ve iş yerine rahatlıkla girip çıkabilmektesiniz.

 Yüz tanıma fiyatları eskisi kadar maliyetli olmasa da kişilerin çalışma performansın da etkileyici bir faktör olduğundan dolayı iş yeri sahipleri tercih etmektedir. Bu cihaz sayesinde iş yerine giriş ve çıkış saatleri de kontrol altına alınmaktadır. Bu sayede disiplinli çalışma ortamı oluşturulmaktadır. Her insan da farklı olan iki göz arası mesafesi, kulak genişliği ve biçimi, burun delikleri, dudak çıkıntıları dudak kalınlığı ve inceliği olmak üzere hepsi ayrı ayrı taranmaktadır. Öğrenci tanımak amacı ile bazı eğitim kurumların da dahi kullanılmaya başlayan bir sistem olmaktadır. Her geçen gün şirket ve kurum kuruluşların yüz tanıma sistemi fiyatları öğrenerek satın almak istemektedirler. Böylelikle talep artmakta ve fiyatlar düşmektedir. Genellikle dokunmatik ekran olması insanı zaman zaman endişelendirmektedir. Kaliteli bir ürün alarak uzun yıllar bu endişeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

Turnike sistemleri

Turnike sistemleri giriş çıkışların güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan yani kontrollü geçiş imkânı sağlayan elektromekanik sistemlerdir. Günlük hayatımızda vapur, metro gibi toplu taşıma araçların, işletme ve fabrikalarda geçiş kontrolü için, yemekhane kontrolü ve personel devam kontrolü için turnike sistemleri kullanılmaktadır. Bu turnikeler güvenlik ve işletme amacı ile bölünmüş bir bölgeye giriş çıkışları sınırlandırmak maksadı ile kullanılmaktadır. Peki, bu geçişleri turnike tek başına yapabilir mi? Tabiki hayır. Turnike tek başına bir kontrol sağlamaz. Turnike üzerinde mekanik ve kontrol maksatlı elektronik aksam bulunur.

Günümüzde kullanım amacına göre çeşitli yapılarda imal edilmektedir. Genel olarak turnike sistemleri çeşitlerine bakacak olursak, bel tipi turnikeler, boy tipi turnikeler ve VIP turnikeler olmak üzere üç çeşit turnike sistemi bulunmaktadır. Bel tipi turnike sistemlerine çeşitli isimler de verilmektedir. Triplex turnike ya da üç kollu turnike de denilmektedir. Piyasada en fazla kullanılan turnike sistemidir bel tipi turnike sistemi. İş merkezleri, plazalar, sanayi tesisleri ve üniversite girişlerinde kullanılan bu turnike sistemi genellikle kartlı geçiş sistemi ile kontrol edilmektedir.

Boy tipi turnikeler kafes tipi turnikeler de denilmektedir. Yüksek güvenlik gerektiren nedenlerden dolayı tercih edilen bu turnike sistemleri bir alana yetkisiz kişilerin geçişini kesin olarak sınırlandırabilir. Centerlar, ARGE merkezleri, stadyum gibi alanlarda tercih edilirler. Son turnike tipi olan VIP turnike sistemleri adından da anlaşılacağı gibi vip kişiler, engelli kişiler ve taşınması gereken büyük malzemelerin geçişinde kullanılan turnike çeşididir. Sadece özel amaçlar için kullanılmaktadır. Kurumların ve iş yerlerinin iş yükünü hissedilir şekilde azaltma konusunda büyük önem taşımaktadır turnikeler.

19 Haziran 2022 115
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.