Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

PERKOTEK Turnike Sistemleri

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Turnike sistemleri, genel ifade ile turnikeli geçiş sistemleri günümüz geçiş kontrollerinde yaygın olarak kullanılan sistemlerdir. Bir alan giriş ve çıkışların denetimlenmesi istendiğinde en çok tercih edilen güvenlik sistemleridir. Dış mekana uygun olarak paslanmaz çelik malzemeden üretilen cihazlar her alanda rahatlıkla kullanım sağlar. Standart turnikelerin yanı sıra VIP ve yüksek güvenlikli Silindir Turnikelerde yaygın olarak kullanıma başlanmıştır.

Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren ürünlerdir. Tek ayaklı, iki ayaklı, kelebek turnike,tam boy-yarım boy turnike, bel turnikesi, silindir turnike gibi pek çok çeşidi bulunan cihazlar kullanıma amacına göre tercih edilir.

Bel tipi turnikeler; piyasada en fazla kullanılan turnike tipidir. İş merkezleri, plaza, sanayi tesisleri, kamu kurumları gibi pek çok yerde tercih edilir.

Boy tipi turnikeler; daha çok hapishanelerden aşina olduğumuz turnike çeşididir. Bunun yanı sıra stadyum ve termal tesislerde bazı toplu taşıma istasyonlarında da tercih edilir. Bel tipi turnikelerin üzerinden atlama olasılığını sıfırlayan ve izinsiz geçişi tamamen engelleyen turnikelerdir.

VIP turnikeler; motorlu ve manuel olarak kullanımı mevcuttur. Özel amaçlarla kullanılan Turnike sistemleri arasındadır. Engelli kişilerin geçişi ve taşınması, büyük malzemelerin taşınması gereken yerlerde tercih edilir.

Hızlı geçiş turnikeleri; hızlı geçişin sağlanmak istediği noktalarda tercih edilen turnikelerdir. Havaalanları, metro istasyonları gibi…

Tuvalet turnikeleri; tuvalet girişlerinde jetonlu olarak tercih edilen turnikelerdir. Çıkışta ise kelebek turnikelerle geçişler sağlanır.

Hijyen turnikeleri; genellikle gıda işletmeleri ve fabrikalarında kullanılır. Alana girecek kişinin dezenfektasyonunu sağlar.

Market turnikeleri; elektromekanik yapıda olan marketlerde müşterilerin geçişlerini düzenleyen ve sayımını yapan turnikelerdir. Sadece giriş yönlü olup günlük ziyaretçi sayısı ile ilgili kayıt tutar ve analiz imkanı sağlar.

Toplu şekilde insanların giriş çıkış yaptığı alanlarda düzeni sağlamak amacıyla kullanılır.

Fabrika, sanayi, şirketlerde, toplu taşıma istasyonları, otogar ve wc lerde yaygın olarak kullanılır. Parmak izli turnike sistemleri de bir farklı çeşididir. Bunlar sayesinde şirketlerde özellikle kart okuyucu, parmak izi ve yüz tanıma ile geçiş yapılan alanlarda personel devam kontrol takibi ile kullanılarak düzgün giriş ve çıkışlar sağlanır.

Parmak İzli Kapı Kilit Sistemleri

Teknolojinin geldiği noktada en önemli viraj güvenliktir. Güvenlik sağlanamazsa belki de tüm teknoloji gerileme yaşayabilir. Yeni ürünler, yeni gelişmeler hepsi daha güvenilir bir yaşantı düşüncesi gelişmeye başlar. Parmak izi de bu güvenlik sistemleri içerisinde önemli yere sahip olan şifreleme yöntemlerindendir. Kart yok, anahtar yok bunların kaybolması, yerinin hatırlanamaması gibi zaman alan durumlar artık yok. Bu çağda hıza ve yaşamı daha da kolaylaştıracak aynı zamanda yüksek güvenlik sağlayacak sistemelere ihtiyaç duyulur. Parmak izli kapı kilit sistemleri de tüm bu bahsettiğimiz imkanları sağlar. Kişisel alanlara giriş yaparken güvenlikten emin olmak için tercih edilen yeni nesil entegre sistemlerdir.

Kullanım alanı ve kolaylığına göre kişisel tercihlere uygun olarak pek çok çeşidi mevcuttur. Gömmeli kapı kilidi, standart kapı kolları (parmak izi, tuş+parmak izi), kapı kolu olmadan yalnızca parmak izi okuyuculu olarak kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak ürünler sunulur. Kapı üzerine monte edilen parmak izi okuyucu, kapı kolu olmaksızın geçişler sağlar ve işler hızlıca devam eder.Her kapı çeşidine uygun olarak göresel seçenekleri oldukça fazla olan parmak izli kapı kilidi %100 güvenli geçiş sağlarken, esterik olarak alanlara karakter katar.

Kişisel ofislerde yetkili kişilerin giriş-çıkış imkanına sahip olduğu sistemlerde, girişe izin verilecek misafirlere danışmadan kart verilerek odaya giriş yapmalarına izin verilir. Anahtar taşıma derdi olmadan rahatlıkla erişim sağlanan son teknoloji sistemlerde, yüksek güvenlik sayesinde kişilerin akılları işyerlerinde kalmaz. Plazalarda ofis katlarında yetkisi olan kişiler belirli alanlara erişim sağlayabilir, geçişler raporlanır ve kayıt altında tutulur. Böylece personeller takip edilerek veriler veritabanına kayıtlı dosyalardan taratılarak incelenebilir. Pek çok avantajı olan parmak izli kilit sistemleri kartlı sistemlere göre daha maliyeli olduğu için alıcıları düşündürüyor olsa da uzun vadede oldukça avantajlı sistemler olduğu ortaya çıkar. Kart veya anahtar taşıma sıkıntısı, kaybolunca kilit değiştirme gibi sorunlar ortadan kalkacağı için bir çok avantaj sağlar. Aynı şekilde evlerde de anahtar kaybetme sorunları sıkça yaşandığı için parmak izli kapı kilit sistemleri kurtarıcı durumdadır.

El Dedektörü

El dedektörü yoğun kalabalığın olduğu alanlarda güvenliği sağlamak amacıyla görevliler tarafından kullanılan araçlardır. Dedektörlerin çalışma mantığı, kişilerin üzerindeki metal yoğunluğunu ölçerler. Kullanımı oldukça yaygın olan bu aletlerin rahat kullanım ve ergonomik yapısıyla görevliler tarafından rahatlıkla kullanılır. Metal algılayıcısı görevi gören bu aletlerde metal yoğunluk ayarlaması yapılarak kişilerin saklama ihtimali olan tehlike niteliğindeki metaller rahatlıkla tespit edilir. Genellikle silah, patlayıcı ve bıçak gibi materyallerde uyarı verirken, telefon, anahtarlık gibi materyallerde de uyarı verebilir. Kullanan kişi dedektörü hareket ettirerek ürünün boyutu, yeri ve cinsini tespit etme imkanı sağlar. Metal ayarı düşürüldüğünde sadece arama yaparken, ayar artırılarak alarm vermesi sağlanır, böylece yüksek güvenlikli alanlar sağlanır. Tarama yapılan kişinin üzerinde uyarıcı herhangi bir metal yoğunluğuna rastlanırsa elle temas etmeden tespit etme imkanı sağlayarak kişisel alan korunmuş olur. Uyarı seviyesi yüksek olan durumlarda güvenlik görevlisi dedektör ile detaylı tarama yaptıktan sonra yetkisi sınırınca güvenlik tarama protokolünü arttırıp elle aramaya geçebilir.

Dedektörlerde alarm sesi ve alarm ışığı yanma özelliği vardır. Sesli uyarının duyulmasının zor olabileceği gürültülü alanlarda harici kulaklıkla kullanılabilir. Örneğin; konser, gece kulüpleri gibi. Alarm ışığını göremeyeceğiniz durumlarda ise titreşim özelliği işinizi kolaylaştırır. Gürültülü ortamlarda da titreşimin hissedileceği düşünülürse El dedektörü için en iyi uyarıcı sistemi olarak tercih edilendir. El dedektörleri bu kolay kullanımları sayesinde, güvenliğe ihtiyaç duyulan bu zamanlarda oldukça tercih edilen güvenlik aletleridir.

İşyeri, plaza, hastane, AVM gibi güvenlik noktalarının bulunduğu alanlarda, havaalanlarında, topluma açık alanlarda, fuar ve konser gibi etkinliklerin girişlerinde kullanılan pratik aletlerdendir. Ayrıca, gece kulüplerinde, karakollarda, askeri kurumlar, adliyeler, belediye ve konferans salonları, okullarda, üretim ve dağıtım tesislerinin güvenliklerinde kullanımı vardır. Tercihe göre site güvenliği ve apartman girişlerinde de kullanımı vardır.

Teknik özellikleri

Metal tespitinde alarmlı uyarı

Sesli, ışık ve titreşimli uyarı sistemi

Düşük bataryada sesli ve ışıklı uyarı

Hassasiyet ayarı

Şarj edilebilir özellik

Batarya ile kullanım

Şarjlı pille kullanım (opsiyonel kullanım)

Deri kılıf, kolay kavrama özelliği

Ergonomik ve sağlam yapısı

 

3 Haziran 2022 244
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.