Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Plastik Enjeksiyon Makinesi

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Bu ürünler enjeksiyon presi olarak adlandırılan ve piyasa içerisinde kolaylıkla bulunabilecek şekilde üretilmiş olan cihazlardır. Genellikle plastik ürünleri üretimi için tercih edilen bir makine olduğu için plastik enjeksiyon makineleri eğitim sırasında kalıcı çözümler oluşturulabilmesi açısından birçok fabrika tarafından tercih edilir.

Aynı zamanda bu ürünler, kalıp ünitesi ve mengene ünitesi olarak iki ana bölümden oluşur. Bunun yanı sıra plastik enjeksiyon makinaları dikey konumda ya da yatay konumdaki kalıpları sıkılaştırmak için tercih edilir. Kullanılan makinelerin piyasa içerisindeki durumları göz önünde bulundurulduğunda en fazla yatay olanların tercih edildiği görülmüştür. Bunun yanı sıra yüksek basınç gerektiren büyük ürünlerin preslenmesi ya da üretilmesi kısmında kullanılan makinalar da genellikle dikey olanlardır.

Plastik Enjeksiyon Makinesi Model ve Çeşitleri

Modeline bağlı olacak şekilde bazı dikey makineleri sabitlemek gerekmez. Bu nedenle kalıbında herhangi bir sabitleme işlemine maruz bırakılması söz konusu değildir. Genellikle sabitleme işlemlerini kelepçeler ya da sabit olan büyük vidalar sayesinde gerçekleştiriliyor olması ekstra bir iş maliyeti anlamına gelir. Bu durum çok fazla kalıp değişimi gerektiren tesisler olabileceği için bu kalıpların manyetik kelepçeler yardımıyla veya hidrolik sistemler ile birlikte sabitlenmesi fazladan iş yükü oluşturacaktır.

Plastik enjeksiyon kalıplarının mevcut ürünün bulunduğu kısmın gözü olarak adlandırabiliriz. Bu kalıpları tasarlayan kişiler presleme işlemlerinin soğuk ya da sıcak yapılacağına karar verir soğuk yolluk adam verilen kalıp iç kısmı oyulmuş basit bir kanaldır. Sıcak yolluk sistemi ise daha karmaşık bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Hem üretim sırasında hem de soğutma safhasında bu kısmın sıcak tutulması gerekir. Daha sonrasında plastik bir işleme enjekte edilecek şekilde tasarlanmıştır.

Plastik Enjeksiyon Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Bu ürünler genel olarak çoğu sektörde kullanılabildiği için ağırlıkları ve türüne göre sınıflandırılmıştır bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Elektrikli plastik enjeksiyon makinesi
  • Hidrolik plastik enjeksiyon makinesi
  • Hibrit enjeksiyon makinesi

Hidrolik olarak karşımıza çıkan plastik enjeksiyon makinesi 1983 yılına kadar piyasada bulunan tek çeşit olarak bilinir. Firmanın yapmış olduğu tam elektrikli makina olarak reklamını yapması Japonya hariç tüm ülkelerde baskın bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır.

Plastik Enjeksiyon Makinesi Neden Tercih Edilir?

Bu ürünler elektrik kullanımına oldukça azalttığı için tercih edilir. Aynı zamanda işletmeler için maliyeti düşürecek şekilde tasarlanmış olan cihazlardır. Elektrikli makineler hidroliğin yol açabileceği her türlü sorunun önüne geçilebilmesi için sevilen ürünlerdir. Bu cihazların kullanım yılı oldukça yüksektir. Bir firma için deneyimli kişiler tarafından kullanılması durumunda ömürlük olacaktır.

Daha hızlı ve daha sessiz olarak çalışırlar. Standart makinalara göre daha fazla tercih edilmelerinin yanı sıra ses yoğunluğunun az olması ve doğruluk payının çok fazla olması nedeniyle daha pahalı satılan ürünlerdir. Bu yüksek fiyatlandırmaya rağmen üretici firmalar genellikle işlem sırasında sorun çıkarmayacak ürünler içerisinden tercih yapmak ister. Bu nedenle fiyat durumu söz konusu olmaksızın uzun yıllar boyunca kullanabileceği ürünlerden satın alma işlemini tamamlar.

En Çok Tercih Edilen Plastik Enjeksiyon Makinesi

Hibrit plastik enjeksiyon makinası diğer sistemlere göre maliyeti en aza indirmek isteyen firmalar tarafından tercih edilebilir. Standart hidrolik makine ile enerji üretimi arasında gözle görülebilecek şekilde bir farklılık yoktur. Bu nedenle hidrolik enjeksiyon ile hibrit plastik enjeksiyon makinaları arasında istenilen tercih yapılabilir.

Fakat elektrik ile çalışan plastik enjeksiyon makinaları diğer iki standart makineye oranla daha kuvvetli ve daha profesyonel işleyiş sergiler. Bu nedenle işini daha hızlı çözmek isteyen ve seri üretim yapan kişiler tarafından bu ürünlerin tercih ediliyor olması daha doğru olacaktır. Bu durumda en iyi seçenek fiyatlandırmalar yerine işlevleri göz önünde bulundurulmasıdır.

Plastik Enjeksiyon Makinesi Satın Alma ve Garanti

Satın alınmak istenen her türlü hidrolik elektrikli ya da hibrit plastik enjeksiyon makineleri ulaşabilmek için https://www.sanayiden.com/enjeksiyon-makinalari-enjeksiyon-plastik-sanayi-urunleri internet adresini tıklayabilirsiniz. Site içerisinde bütçeniz uygun olacak şekilde tasarlanmış olan kaliteli tüm ürünlere ulaşmanız mümkündür.

Aynı zamanda tüm üretici firmaların yapmış olduğu garantiler kapsamında ürünleriniz kısa süre içerisinde uygun kargo seçenekleri ile birlikte adresinize gönderilir. Tüm cihazlar hakkında bilgi alabilmek için internet sitesi içerisinde detaylı aramayı yapabilirsiniz.

9 Ağustos 2022 145
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.