Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Solarizasyon Nedir?

Günümüzde sanayide, tarımda, günlük yaşamda yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmak önemli hale gelmiştir. Bu sistemlerden yararlanarak enerjiden tasarruf önemli ölçüde sağlanmaktadır. Solarizasyon da bu bakımdan önem arz eden sistemlerden biridir. Yaz mevsimlerinin çok sıcak geçtiği ve güneşli gün sayısının fazla olduğu yerlerde Solarizasyon sistemleri büyük bir yaygınlık göstermektedir. Seracılık sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olan bu sistemler sayesinde hem her mevsim üretim gerçekleştirebilme imkânı doğar hem de toprağın nemlilik derecesinin korunması sağlanır. Solarizasyon sistemleri toprağı işleme sırasında son derece önemlidir. Toprak ve dikim sırasında ortaya çıkabilecek zararlılarla mücadele konusunda da çiftçiye önemli kolaylıklar sağlamaktadır.

Solarizasyon Avantajları

Solarizasyon birçok bakımdan avantajlı sistemlerden biridir. Bu sistemlerin insan sağlığı açısından bir tehlikesi yoktur. Kimyasal maddeler kullanılmaz ve toksik maddeler içermeyen sistemlerdir. Toprak açısından son derece önemli avantajları vardır. Organik tarım yapanlar için son derece önemlidir. Ekonomiktir ve uzun vadede etkilerini görmek mümkündür. Solarizasyonun ne olduğu ve avantajları hakkında detaylı bilgi için https://solarizasyon.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

2 Temmuz 2020 904
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.