Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

YÜZME HAVUZLARI İÇİN KİMYASALLARIN ONLİNE SATIŞI

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Su, bir yüzme havuzunun ana unsurudur ve bu nedenle sürekli ve sürekli bakım ve özen gerektirir.

Havuz kimyasalları  , suda bir dizi alg ve bakteri üremesini önlemek için çalışan çeşitli dezenfektan türlerini vardır, ancak yüzme havuzu kimyasalları arasında kesinlikle en yaygın olanı , genellikle suda çözündüklerinde belirli klorlama maddeleri tarafından salınan klordur .

Yüzme havuzları için uygun klor bazlı havuz kimyasalları seçerken, bunların sıvı klor, toz klor veya sıvı klor olarak adlandırılabileceğini bilmeniz gerekir: kuru klor, granül veya tablet biçimini ifade ederken sıvı veya sıvı klor klor bunların çözeltileridir. maddeler suda çözünen kimyasallar.

HAVUZ KİMYASALLARLA NASIL TEMİZLENİR?

Bir havuzu kimyasallarla temiz tutmak güvenli bir ortamda yüzmek için çok önemlidir. Havuz temizleme ürünleri kaliteli olmalıdır çünkü havuz sahiplerine zamandan ve paradan tasarruf etmenin tek yolu bunlardır. Yapılması gereken ilk şey pH seviyesini 7,6’ya getirmektir, aksi takdirde diğer kimyasalların havuz üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır: Bunu yapmak için pozitif veya negatif sıvı pH’ı kullanabilir ve uygun havuz test cihazları ile seviyeyi kontrol edebilirsiniz..

Yüzme havuzunuz için hangi tür klorun kullanılacağını anlamak istiyorsanız, kuru veya sıvı format arasındaki tek farkın aktif bileşenlerin konsantrasyonunda yattığını bilin: tabletlerde yüzme havuzları için triklor, granül haldeyken yüzme havuzları için triklor olarak adlandırılır. klor yüzme havuzları için dikloro denir.

HAVUZA NE KADAR KLOR KOYULUR

Yüzme havuzları için klor satan markalar arasında, özellikle fiyatlar arasında bir fark vardır: hepsi, ürünün yoğunluğuna ve markadan markaya doğru dozajlara bağlıdır. Örneğin, 200 gramlık tabletlerde bir kilo tablet klor ile her 7 günde bir 15 metreküp arıtabilirsiniz: 1.20 metre yüksekliğindeki 5 metre dairesel havuzda, yüzme havuzları için her hafta bir klor tableti yeterlidir, bu nedenle 5’lik bir paket biber bir aydan biraz fazla sürer.

Bu nedenle, tüm sezon boyunca arıtma yapmak zorunda olanlar için önerilen format budur, ancak bir ila yirmi metreküp arasında küçük bir havuzunuz varsa, bunun yerine granül kloru tercih etmek daha iyidir bunun sebebi ise 90 lık toz klor fiyatları ekonomik olmasından dolayı kullanımı fazladır

YOSUN ÖNLEYİCİ VE TOPAKLAŞTIRICI

Suyun güneşle teması nedeniyle çoğalan bu bitki organizmalarının oluşumunu yalnızca pH’ı stabilize ettikten ve klor ekledikten sonra yüzme havuzları için sürekli olarak yosun önleyici eklenmesi önleyebilir.

Yosun önleyici sıvı veya konsantre olabilir ve ayrıca daha derin temizlik için kullanılan başka bir kimyasal içerir: oksijen. Yüzme havuzları için flokülant ise suyun yüzeyinde bulunan kirliliklerin dibe inmesini ve robot temizleyicinin onları emmesini sağlar. Flokülant sıvı veya granül olabilir ve suyun her zaman havuza düşebilecek rahatsız edici dış cisimlerden arındırılmış olması için gereklidir. Bir kum filtre üniteniz varsa, tüm bu ürünleri yüzme havuzları için çok işlevli pedlerle değiştirebilirsiniz .

HAVUZ KİMYASALLARINI DİKKATLİ KULLANIN

Havuz suyu arıtma kimyasalları da havuz için oksitleyici ve aşındırıcı olabilir. Oksitleyici malzemeler (kalsiyum hipoklorit gibi) yanıcı malzemeleri oksitlemek için kimyasal olarak reaksiyona girme yeteneğine sahiptir. Bir “oksidan” olması için malzemenin kendisi, yangın veya patlama olasılığını artırmak için başka bir malzeme ile kimyasal olarak birleşen oksijen sağlar. Bu reaksiyon, oda sıcaklığında kendiliğinden olabilir veya hafif ısıtma ile oluşabilir. Ayrıca kartuş filtrasyonunu unutmayın. yüzme havuzları için çok etkili tabletlerin (klor, yosun önleyici, topaklaştırıcı vb.) kullanılması mümkün değildir.

Yüzme havuzları için en iyi ürünleri e havuz market online mağazasından satın alın!

9 Ağustos 2022 121
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.