Önerilen Avşa SitesiAvşa Adası Otelleri

Ankara’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Avşa Adası’na en hızlı ulaşım rotası, Eskişehir-Bilecik-Bursa-Bandırma güzergahını takip ederek Erdek’e ulaşmaktır. Ankara ile Erdek arasındaki mesafe yaklaşık 528 km'dir ve bu yolculuk araçla ortalama 6 saat sürmektedir.

Avşa’ya feribot ile gidebilmek için Erdek’e kara yolu ile ulaşmanız gerekmektedir. Erdek merkezindeki feribot iskelesinden, Gestaş tarafından işletilen Adalar 1 veya Marmara Roro arabalı feribotları kullanarak Avşa Adası’na geçiş sağlayabilirsiniz. Feribot yolculuğu Erdek’ten Avşa Adası’na yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hızlı deniz otobüsleri kullanarak bu süre 45 dakikaya kadar azaltılabilir.

Ankara’dan Avşa Adası’na seyahat etmeyi düşünenlerin dikkat etmeleri gereken önemli faktörler arasında trafik durumu, feribot seferleri ve toplam yolculuk süresi yer almaktadır. Detaylı bilgi almak ve seyahat planlamasını daha önceden yapabilmek adına ilgili şirketlerin internet sitelerini kontrol etmek faydalı olacaktır.

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu