Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Araba ve Araç Kiralama Rent A Car Firmaları

Avşa Adası’nda arama kiralama hizmeti ulaşım da ve gündelik yaşantımızda vazgeçilmez bir parçamız haline gelen araçlarımız nedeniyle gelişen teknoloji ve değişen dünya ile birlikte pek çok yeni hizmet gibi hayatımıza girmesine vesile olmuştur.

Avşa Adası Araba ve Araç Kiralama Rent A Car Firmaları
avsa-adasi-rent-a-car

 

Avşa Adası, Türkiye’nin en büyük tatil beldeleri arasında yer almaktadır. İş ya da tatil seyahatlerinin sıklıkla yapıldığı Balıkesir’de tatil beldesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Avşa pek çok turistik bölgesi olduğu gibi aynı zamanda pek çok iş koluna sahip bir şehirdir. Sık sık şehir dışından iş veya turistik amaçlı yolcu buraya gelmektedir. Bununla birlikte gelen kimseler arasında Avşa oto kiralama gibi pek çok hizmet alanında bilgi almak istemektedirler.

Avşa Adası Araba ve Araç Kiralama Rent A Car Firmaları 2024

 • Şahin Oto ve Motor Kiralama Şirketi
 • Barış Motor
 • Jet Motor

Avşa Adası Araba ve Araç Kiralama Rent A Car Firmaları

Avşa Adası’nda Araba Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Avşa Adası’nda araç kiralamak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bunlar yalnızca araç kiralanan yer ile ilgili değil yasal olarak ortaya konulan bazı sorumluluklarda oldukça önem arz etmektedir.

Seyahat sonrası ya da seyahat öncesi araç kiralama işlemi sağlamak kişiler tarafından büyük bir kolaylık olarak görülmektedir. Ancak elbette bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar hem şirket hem de yasal sorumluluklar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Araç kiralama işlemi için sigorta gereği yaşınızın 21 olması gerekmektedir. Bu 21 yaş durumu yalnızca ekonomik araç grupları için geçerlidir.
 • Orta ve üst sınıf grupları araçlar için 25 yaş sınır olarak kabul edilmektedir. Lüks ve büyük araç grupları için ise en az yaş sınırının 28 olması gerekmektedir. Sigorta ve devlet tarafından bu hususlar oldukça önemlidir.
 • Kiralanan araçlar için bazı sınıflandırmalar ve buna bağlı olarak bazı ehliyet süreleri belirlenmiştir. Ekonomik, orta ya da üst sınıf araçlar için kiralama işlemi sağlamak isteyen kişilerin 2 yıllık bir ehliyet geçmişi ve tecrübesi olması gerekmektedir. Lüks ve büyük araçlar için ise bu süre farklılık göstermektedir. 3 yıllık bir ehliyet tecrübesi ve geçmişi bulunan kişiler lüks ve büyük araç kiralama işlemi sağlayabilmektedir.
 • Araç kiralanırken eğer kullanıcı olarak ek bir sürücü varsa bunun da bildirilmesi sigorta ve kasko kapsamında oldukça kişiler açısından önemlidir. Bu dahil edilmek istenen ek sürücünün de ana kişi gibi yukarıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir.
 • Kasko ve sigorta araç kiralama işlemlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Kasko ve sigortanın işleyişini değiştiren bazı durumlar mevcuttur. Alkol ve uyuşturucu kullanımı, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratı yapan ve ek sürücü olarak belirlenen kişiler dışında bir kullanım sağlanması gibi durumlar oldukça büyük önem taşımaktadır.
 • Aracın havaalanından alınması gibi durumlarda ise uçuş bilgileri kişi tarafından 24 saat içerisinde aktarılması gerekmektedir. Uçuş bilgilerinin iletilmesi kiralama işlemi yapacak kişi açısından önemlidir. Bekleme gibi durumların önüne geçmesi için uçuş bilgilerinin firmaya aktarılması sizin rahatınız açısından önemlidir.
 • Kiralanan araçlar ile yurtdışına çıkılması mümkün değildir. Sigortalar ülke içi olarak şekilde ayarlanmıştır. Ancak firma ile görüşerek bu ve aklınıza takılan diğer konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Avşa Marmara Erdek Bölgesinde Araç Kiralama

Avşa Adası’nda yer alan firmalardan araç kiralama hizmeti ihtiyacınızı kolaylıkla çözebilmektesiniz.  Avşa Adası’na turistik ya da iş seyahati amacı ile gelenler için araç kiralama işlemleri firma tarafından sağlanmaktadır. Firmanın araç kiralayan kişiler için sunduğu pek çok olanakta bulunmaktadır. Bu olanaklar şöyledir;

 • Havalimanı üzerinden 7 gün 24 saat ücretsiz bir şekilde teslimat ve iade yapılması
 • Dileyen müşteriler için sağlanabilecek ücretsiz bebek koltuğu
 • Avşa Adası’na yabancı olan kişiler için kolaylık sağlaması bakımından ücretsiz navigasyon cihazı
 • Hem firma hem de kişiler tarafından büyük bir önem taşıyan kasko işlemi
 • Herhangi bir ön ödeme işlemi sağlanmadan kolay ve hızlı rezervasyon işlemi
 • Genel itibari ile bütün Türkiye kapsamında uygulanabilecek ücretsiz ve 7 gün 24 saat boyunca aktif olarak ihtiyaç anında kullanılabilecek yol yardımı
 • En büyük problemlerden birisi olan seyahat iptalleri ve araç değiştirme işlemlerinin sağlanabilmesi için kullanılmak üzere tasarlanan ücretsiz değişiklik ve iptal hakkı
 • HGS geçişlerinde kişileri ekonomik anlamda korumak amacı ile bütün araçlarda var olan HGS sistemi ile yalnızca kullanılan miktar kadar ödeme yapılabilme işlemi
 • Son olarak da bunlara ek bölgede genel itibari ile en iyi fiyat garantisinin verilmiş olur.

Firma yalnızca araç kiralama değil bunun yanında pek çok ulaşım hizmeti de vermektedir. Lüks araç kiralama, vip araç kiralama, vip transfer ve havaalanı transfer gibi pek çok işlemde sağlanmaktadır.

Araç kiralama işlemi sağlayacak kişiler açısından oldukça önemli görülen bir diğer konuda çalışanlar hakkında bilgi sahibi olunmasıdır. 2003 yılından beri araç kiralama sektöründe yer alan firma içerisinde 100 ün üzerinde araç bulunmaktadır. İstanbul Yenikapı-Bostancı-Avcılar, Balıkesir Erdek ve Tekirdağ’ın her noktasından Avşa’ya araç kiralama işlemi sağlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından güler yüzlü personeli ile birlikte profesyonel personel yapısı ile çalışılması da son derece önemlidir.

Önemli bir diğer noktada firma bünyesinde bulunan araçlardır. Son model araçlar kullanılmaktadır. Güvenlik kurumsal ve kişiler açısından oldukça önemli olarak görülmektedir. Pek çok aracı bünyesinde barındıran firmanın sınıflara göre araçları ayırmış olduğunu da söylemek gerekmektedir. Ekonomik sınıf kullanımı için uygun olan Renault ClioHatchback, Ford Fiesta, orta sınıf kullanımı için uygun olan Ford Focus, Renault Fluence, üst sınıf kullanımı için uygun olan Ford Mondeo, WolksvagenPassat, lüks sınıf kullanımı için uygun olan Volvo S60, Volvo V60, Volvo S80, BMW 5.20D, Mercedes C180, minibüs sınıfı büyük araçlar için ise kullanıma uygun olan Mercedes Vito, Mercedes Viano, Mercedes Sprinter, Volkswagen Caravelle, Ford Custom marka ve model araçları ile kullanıcı açısından son derece geniş bir hizmet kalitesi sunulmaktadır.

Avşa Oto Kiralama Hizmetleri

Avşa oto kiralama hizmetleri yalnızca oto kiralama üzerinden sağlanmamaktadır. Bununla birlikte isteğe bağlı olarak pek çok farklı hizmet sunulmaktadır. Günlük araç kiralamanın yanında daha farklı sürelerle, uzun dönem kiralama işlemleri, şoför tahsis edilerek yapılan transfer hizmetleri gibi hizmetlerde sunulmaktadır.

Transfer işlemi sağlayacak olan şoförün bilgili ve gerekli düzenlerde kurallara uygun olarak giyinmesi ve davranması oldukça önemli bir husustur. Şoför konusunda pek çok insanın kafasına takılan konu ise sürücülük konusunda uzman birisi olup olmadığıdır. Firmanın tarafınıza gönderdiği şoför sürüş konusunda eğitimli ve uzun yıllar ehliyet sahibi olan kimseler tarafından seçilmektedir. Bunun yanında giyiminin kaliteli ve düzgün oluşu ile birlikte protokol transferlerinde protokol kuralları hakkında da bilgi sahibi olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Bununla birlikte havalimanı transfer işlemleri aracılığı ile Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir gibi çevre illere uzman kadrosu ve son model araçları ile de transfer hizmeti sağlanmaktadır. Özellikle Avşa Adası hakkında bilgili ve kültürlü ekiplerimiz ile birlikte isteğe bağlı olarak minibüs araçları ile turistik geziler de düzenlenmektedir. Bunların yanında iş ile ilgili seyahatler içinde transfer imkanları sağlanmaktadır. Bu transfer işlemleri hakkında firmadan ayrıntılı bilgi alınması gerekmektedir. 7 gün 24 saat boyunca firma ulaşım ve transfer işlemleri sağlamaktadır. İş seyahat planlarınıza uygun olacak şekilde transfer planları oluşturularak zaman kaybını en aza indirecek profesyonel ekip işe çalışılmaktadır.

Avşa Adası rent a car ile vip transfer hizmeti de sağlanmaktadır. Vip araçlar ile birlikte havalimanı, iş seyahati ve kişisel adreslere Vip olarak hizmet sağlanmaktadır. Tek kişilik ya da grup olarak sağlanan vip hizmetler bulunmaktadır. Marmara Adası içerisinde yapılacak olan iş seyahatleri ile ilgili transfer işlemleri de sağlanmaktadır.

Araç Kiralama Sonrası

Firmaya iletilen alanda araç kiralama işlemi sonrası transfer işlemleri sağlanabilmektedir. Avşa Oto kiralama konusu ile alakalı bilinmesi gereken bir diğer konu da kira sonunda yapılması gerekenlerdir. Müşteri dostu bir firma olan Avşa’da Rent A Car ile herhangi bir sorun yaşamadan 7 gün 24 saat araç alımı ve teslim işlemi sağlanmaktadır. Yukarıda daha önceden belirtilen yasal ve firma kurallarına uyulması durumunda sorun yaşamadan araç teslimi sağlayıp memnuniyetle ayrılabilirsiniz. Araç, sigorta ve kasko ile ilgili sorularınız için iletişim kurulması önerilmektedir. Hemen her durumda öncelik müşteri memnuniyeti olarak görülmektedir. Araç için ek kiralama süresi talep edilmesi durumunda firma ile önceden irtibata geçilmesi gerekmektedir. HGS sisteminin her araç içerisinde bulunması ekonomik olarak kaybınızı önleyeceği gibi ek ücret gibi ödemelere karşıda sizi korumaktadır. Ek kiralama için irtibata geçildikten sonra aracın durumuna göre ek kiralama işlemi sağlanarak tarafınıza bilgi aktarılmaktadır. Eğer kiralanan araçla kaza gibi olumsuz bir durum ortaya çıkarsa olay yerinde polis ekiplerince işlem sağlanması gerekmektedir. Ardından tutulan raporlar doğrultusunda firma ile iletişim kurulmalıdır. Bunun yanında müşteri memnuniyeti açısından araç kiralama ya da transfer işlerinde karşılaşılan problemlerle ilgili firmaya bilgi aktarılması da son derece önemlidir. Müşteri memnuniyeti Avşa Adası oto kiralama gibi konularda firmalar açısından büyük önem taşımaktadır. Yaşanan herhangi bir durumda firmanın 7 gün 24 saat hizmet politikası gereğince iletişime geçilerek problemin giderilmesi talep edilebilmektedir. Turistik amaçlı yapılacak gezi hizmetinde istenilen rota önceden belirtilmelidir. Şoförlü araç hizmetlerinde ise yetkin ve bilgili şoförlere buluşma yerleri öncen bildirilerek zaman kaybı en aza indirgenebilmektedir. Rahat, konforlu ve son model araçları bünyesinde barındıran Avşa’da güvenilir Rent A Car hizmeti veren firmalar ile herhangi bir problem yaşamadan seyahatlerinizi tamamlayabilir ve güvenle tercih edebilirsiniz. Güvenliğiniz açısından şoförlü araç işlemlerinde uyarılara dikkat edilmesi de son derece önemlidir.

Bir sonraki yazımız Avşa Adası’nda yat tekne kiralama hizmeti sunan firmalar hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Avşa Adası, Marmara, Balıkesir

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu