Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri (Avşa)

Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında en gözde tatil beldesi  Avşa Adası yaz aylarında Bursalı tatilcilerin uğrak noktası olmaktadır.

Bursa’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Bursa’dan kara yolu ile Bandırma istikametinden Erdek’e geçiş yapıp Gestaş, Adalar 1 veya Kooperatif gemileri ile Avşa’ya gidebilirsiniz. Avşa Adası Bursa’nın stresinden uzaklaşmak isteyen tatilcilere sadece 4 saat mesafededir. Yüksek uçak biletleri yada otobüslerde yer bulabilme derdi ile uğraşmadan Avşa’nın harika sularına kendinizi bırakmanızı öneriyoruz.

Bursa’ya 3 Saat Yakınlıktaki Avşa’da Neler Yapılabilir?

Bursa’ya 3 saat uzaklıktaki Avşa Adası’nda tatilin keyfini yaz aylarında günün 24 saati yaşayabilirsiniz. Özellikle hafta sonlarını keyifli geçirmek isteyen kişiler, ailece konaklayabilir, şehrin gürültüsünden, kirli havasından uzaklaşabilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşayan kişiler, özelikle sanayi bölgesine yakın yerlerde oturan kişiler, havanın aşırı kirliliğinden şikayet etmektedir. Avşa Adası’nın temiz havasından faydalanarak, ciğerlerinizi temizleyebilirsiniz. Havası, suyu, manzarasıyla tam bir doğal güzellik olan Avşa Adası, tatil cenneti olarak tabir edilmektedir.

Avşa; Tatilini keyifli geçirmek için, dolu dolu geçirmek için birebir olan bir yerdir. Doğayla denizin bir araya geldiği görsel bir şölenin tadını çıkarmak için, adayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle İstanbul ve yakınlarında bulunuyorsanız, kesinlikle tatil için ilk seçeceğiniz yer burası olmalıdır. Her yaz yüz binlerce insanı ağırlayan ada, uygun konaklama imkanı sayesinde tatilcilere destek olmaktadır.


Kendinize Özel Aktiviteler

Bursa’nın şehir stresinden uzaklaşıp Avşa’nın serin sularına kendinizi bıraktığınızda tatil sırasında konaklama yapacağınız otelin imkanlarını kullanabileceğiniz gibi, kendiniz de özel olarak aktiviteler (yüzme,dalma,balık tutma, deniz bisikleti-jet ski-motorsilet-atv kiralama gibi) yaratabilirsiniz. Aynı zamanda yat turu veya tekne turu yapabilirsiniz. Yeşil ile mavinin buluştuğu bu ada da, akıllarınızdan hiç çıkmayacak bir tatil yapabilirsiniz.

Kışın Hafta Sonları Piknik

Aynı zamanda günü birlik olarak Bursa’dan ayrılıp Avşa’yı ziyaret edebilir, piknik yapılabilir alanlarda gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Kışın mangal yapmanın keyfini adada yaşayarak, güzel bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. Tarihi ve doğal dokularıyla görenleri memnun eden ada, tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz yerlerden birisi olacaktır. Adaya gelenler asla pişman olmadıklarını dile getirerek, tekrar ziyaret etmek istediklerini dile getirmektedirler.

Ayrıca https://avsa.bandirma.com.tr/bursaya-yakin-tatil-yerleri-avsa-adasi sayfasından da Bursa’ya yakın tatil beldesi Avşa Adası incelemelerde bulunabilirsiniz.


8 Ağustos 2022 3432
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.