Avşa Adası Otelleri

Erdek’ten Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Erdek’ten Avşa Adası’na nasıl gidilir diye merak ediyorsanız Avşa’nın bir ada olduğu için bölgeye  ulaşımın sadece gemi ile sağlandığını hatırlatalım. Gestaş, Adalar 1 ve Marmara Roro arabalı feribotları ile yaz kış Erdek’ten Avşa Adası’na aracınızla veya yaya olarak ulaşım sağlanabiliyor.

Erdek'ten Avşa Adası'na Nasıl Gidilir?

Erdek Avşa Arabalı Feribot Seferleri 2024

Gestaş gemisi yaz aylarında günde 3 kez, kış aylarında 2 kez, Adalar 1 yaz-kış günde 1 kez ve Marmara Roro sadece yaz aylarında Erdek-Avşa arası feribot yolculuğu için hizmet vermektedir. Ayrıca Erdek Narlı’dan da Gestaş arabalı feribotu seferlerine başlamıştır. Erdek’ten Adalar 1 ve Marmara Roro firmaları da Avşa feribot seferleri düzenlemektedir.

Gestaş

  • Erdek Kalkış : 09:30 – 15:30 – 21:00
  • Avşa Kalkış : 06:00 – 13:15 – 19:15
  • Erdek Narlı Kalkış : 12:00 – 19:00
  • Avşa Adası Narlı’ya Kalkış : 14:30 – 21:00

Adalar 1

  • Erdek Kalkış : 09:00
  • Avşa Kalkış : 18:45

Marmara Roro

  • Erdek Kalkış : 07:30
  • Avşa Kalkış : 12:30

Erdek-Avşa Adası Arası Yolculuk Kaç Saat?

Erdek’ten Avşa’ya Gestaş ile yolculuk 2 saat, Adalar 1 ve Marmara Roro gemisi ile yolculuk 2 saat sürmektedir.

Erdek-Avşa Adası Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Gestaş Yolcu ücreti 100 TL, Otomobil 640 TL’dir. Şoför fiyata dahildir. Erdek iskeleye giriş ücreti 25 TL’dir. Bilet fiyatları tek yönedir. Gestaş’ta Kredi kartı geçmektedir.

Önemli Not: Aracınız ile adaya geçiş yapacaksınız Erdek garajı yanında bulunan Balıkesir Büyükşehir İskele giriş noktasından İskele giriş fişinizi mutlaka alınız!

Avşa Adası, Marmara, Balıkesir

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu