Avşa Adası Otelleri

Gebze’den Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Gebze’den Avşa Adası’na gitmek için 3 farklı ulaşım yolu vardır. Bunlar İstanbul, Tekirdağ ve Erdek üzerinden düzenlenen feribot seferleridir.

Gebze'den Avşa Adası'na Nasıl Gidilir?
AVŞA ADASI

1- İstanbul’dan Avşa’ya Ulaşım

Avşa Adası‘na ulaşım için Gebze’ye en yakın İstanbul Yenikapı İdo Feribot iskelesine yolcu olarak Marmaray ile 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Yenikapı’dan da Avşa Adası’na hızlı deniz otobüsü seferlerini kullanabilirsiniz. İstanbul’dan Avşa’ya ulaşım 3 saat 45 dakikadır. İstanbul İDO feribot sefer saatleri için tıklayın.

2- Tekirdağ’dan Avşa’ya Ulaşım

Avşa’ya Kocaeli Gebze’den bir diğer alternatif ulaşım yolu ise aracınız ile 2 saat 25 dakikada Tekirdağ’a ulaşıp buradan Adalar 1, Öz Kaptan, Ömer Kaptan, Yavuz Naz ve Marmara Roro arabalı feribot seferlerini kullanmaktır. Tekirdağ’dan Avşa’ya ulaşım 4 saattir. Tekirdağ Avşa Adası feribot sefer saatleri için tıklayın.

3- Erdek’ten Avşa’ya Ulaşım

Gebze’den Avşa’ya bir diğer arabalı yolculuk ise Balıkesir Erdek’e gelip buradan Gestaş, Adalar 1 ve Marmara Roro Arabalı feribot ağını kullanmaktır. Yaya olarak gelecek misafirler Bandırma ido feribot seferlerini kullanıp Yenikapı yada Bostancı’dan önce Bandırma’ya gelip buradan Erdek’e geçip Avşa feribot seferlerini tercih edebilirler. Avşa Adası’na ulaşım 2 saattir. Erdek Avşa Adası feribot sefer saatleri için tıklayın.

2024 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa Adası’na Gestaş günde 3 kez, Adalar 1 günde 1 kez, Marmara roro firması günde 2 kez sefer düzenlemektedir. Avşa adası feribot seferleri Tekirdağ ve İstanbul’dan yapılan seferler ile birlikte yaz aylarında günde 20’yi bulmaktadır.

Avşa Adası, Marmara, Balıkesir

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu