Önerilen Avşa SitesiAvşa Adası Otelleri

Tekirdağ’a Yakın Tatil Yerleri : “Bir Cennet Avşa Adası”

Tekirdağ’a Yakın Tatil Yerleri denince ilk akla gelen tatil köyleri arasında olan Avşa Adası‘nda tatilciler için çok çeşitli konaklama imkânı ile karşılaşırsınız. İsterseniz lüks bir otelde sınırsız hizmet alarak tatil planlamış olun isterseniz butik otel ve ya pansiyon tercih edin ada da her türlü konaklama imkânına ulaşabilirsiniz. Avşa Adası Tekirdağ Akporrt Limanı’ndan sadece 1 feribot mesafesinde olduğu için Tekirdağ’ın bir ilçesi gibi görülmektedir. Her yaz yüzbinlerce tatilci Tekirdağ’dan Avşa’ya feribot ile gelerek gönüllerince eğlenip tatillerini yapmaktadırlar.

ÖZ KAPTAN GEMİSİ

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gitmek için aracınız ile Akport Gümrük Limanı’na gelip buradan kalkan Öz Kaptan, Ömer Kaptan, Adalar 1 yada Yavuz Naz gemilerini kullanabilirsiniz.

Avşa Adası’ndaki Konaklama Seçenekleri

Avşa Adası’nda resmi kayıtlarda; 7 adet büyük otel, 72 adet motel, 30 adet apart otel ve 44 adet pansiyon bulunmaktadır. Siz hangisini seçeceğinize karar vererek tatilinize başlayabilirsiniz. Tatiliniz boyunca Avşa Adası’nda tarihi ve turistlik yerleri gezebilir ve ada sakinlerinin hazırladığı yöresel yemekleri tadabilirsiniz.

AVŞA ADASI DENİZE SIFIR PANSİYONLAR

Avşa Adasında Tatil Yapmak Hem Keyifli Hem Hesaplıdır.

Tatil planları yaparken ekonominizi de düşünüyorsanız Avşa tam size göre bir tatil yeridir. Ülkemizdeki birçok tatil beldesine göre Avşa adasının daha hesaplı konaklama ve yeme içme ücretleri vardır. Avşa’ya tatil için gittiğinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerin bir kaçını sayacak olursak.

  • İster gemi turları ile isterseniz kendi aracınız ile ada da bulunan tüm koyları gezmeniz ve görmeniz gerekir.
  • Yiğitler köyüne bağlı Altınkum’u adaya giderseniz mutlaka görmelisiniz.
  • Eski adı Türkeli köyü olan Avşa’daki manastır kalıntıları da Avşa Adası’na giden tatilcilerin görmek isteyeceği yerler arasındadır.
  • Adaya tatil için gittiğinizde mutlaka ada içini gezerek ada halkı ile tanışmalısınız.

Avşa’da deniz sezonu, Haziran ayı ile Ekim ayı arasındadır. Ve tatil için adaya gidenlerin en memnun kaldığı özelliklerden biriside sezonun uzun olmasıdır.


Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu