Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Koyları ve Plajları (Denize Girilebilecek 9 Yer)

Avşa Adası’nın koyları ile ünlü olduğu daha önce adaya gelmiş tüm tatilciler tarafından bilinir. Granit kayalarla çevrili Avşa Adası‘nda en çok öne çıkan 9 plajı sizlere tanıtmak için bu yazımızda yola çıktık.


yigitler-koyu-sahili-1024x685
YİĞİTLER PLAJI

1-) Yiğitler Koyu

Avşa Adası merkeze 5 dk mesafede ki Yiğitler Köyü‘nde denize girilebilmektedir. Plajı her yıl belediye tarafından temizlenen ve sezon içinde temizliği de zaman zaman yapılan Yiğitler Plajında bir kaç otelin kendine ayırdığı alan haricinde plaj ücreti yoktur. Yiğitler Plajında dikkat etmeniz gereken önemli durum suyu çabuk derinleşmektedir. Özellikle çocuklu ailelere bu plaj önerilmez.

avsa-adasi-altinkum-plaji-1024x685
ALTINKUM PLAJI

2-) Altınkum Plajı

İsmi gibi kumu da altın olan Altınkum Plajı’nda 3 adet plaj bir adet restaurant yer almakta olup halka ayrılan al9anlarda plaj ücreti ödenmez. Avşa’nın meşhur Şahintepesi burada yer alır. Avşa merkezden uzaklığı servis araçları ile 15 dk. civarındadır. Kendi aracınız ile 8 dakikada ulaşmanız da mümkündür. Yiğitler Köyü’nde yürüyüş mesefesinde ulaşabilirsiniz.

ayanya-beach-avsa-1024x686
ÇINAR KOYU – AYANYAPOLİS

3-) Çınar Koyu

İsmine nazaran herkes burada çınar ağaçlarının altında güneşlenmek hayal etse de Çınar Koyu’na giderken çok sayıda çam ağacının olduğu görülmektedir. Çınar Koyu’nda özel plajlar olduğu gibi halk plajları da vardır. Geçtiğimiz yaz sezonu açılan Ayanya beach elit ortamı ile ada da kısa sürede ses getirmiştir. Çınar Koyu’na Avşa Merkezden Minübüs servisleri vardır.


4-) Kumtur Plajı

Çınar Koyu’ndan sonra gelen Kumtur koyu’na günün belli saatlerinde minibüs servisleri vardır. Ada’nın sağ köşesinde yer alır. Deniz derinliği bölgesel değişmektedir. Ailelerin çocukları ile birlikte geldiğinde çok dikkatli olmasında fayda vardır. Adanın en uç koyudur. Koyda herhangi bir cafe ve restaurant yoktur.

kadinlar-plaji-avsa-1024x768
KADINLAR PLAJI

5-) Kadınlar Plajı

İsminden de anlaşılacağı üzere sadece kadınların girebildiği bir plajdır. Buraya üzüm bağlarının içinden dar bir yolda sadece yürüyerek gidilmektedir. Erkeklerin cesaret alıp gitmesi pek söz konusu olmaz. Bu yüzden resmini henüz çekemedik. Konumu itibari ile tekne yada yat gibi deniz taşıtları da pek yanından yakınınından geçmez-geçemezler. Servislerle gitmek mümkündür.

tavsanli-plaji-avsa-2-1024x685
TAVŞANLI KOYU

6-) Tavşanlı Plajı

Avşa’da isimlerini yansıtan koylardan bir diğeri de Tavşanlı koyudur. Buraya giderken bir çok tavşanın yollardan kaçıştığını görebilirsiniz. Bu yüzden tavşanlara zarar vermemek için aracınız ile giderken dikkat etmenizde fayda vardır.

avsa-adasi-karadut-plaji-1024x685
KARADUT PLAJI

7-) Karadut Koyu

Karadut Koyu‘nda deniz oldukça sığdır. Bu koyda 2 ayrı plaj yer almakta olup dönemsel olarak şeyzonk ve şemsiye kullanımı ücretsiz olarak halka açılmakta olup bazende ücret talep edilmektedir. Karadut plajında çok sayıda karadut ağacı olup ayrıca Avşalıların çok beğenip çeşmeden doldurduğu tatlı içme suyu vardır. Yine Avşa merkezden servislerle ulaşmak mümkündür.

avsa-adasi-incir-plaji-1024x685
İNCİR KOYU

😎 İncir Koyu

Çınar Koyu yakınlarında olan bu plajda küçüktür.

mavi-koy-avsa-1024x768
MAVİ KOY

9-) Mavi Koy

Avşa Merkezdedir. Merkeze 15 dakika araç mesafesindedir. Bu bölge kendi başına başka bir Avşa özelliğini taşır. Su rengi masmavi olduğu için Mavikoy adını almıştır.

merkez-plaji-avsa-1024x768
MERKEZ PLAJI

10-) Merkez Plajı

Avşa merkezde denize rahatlık ile girebilirsiniz. Denize sıfır sunulan Avşa adası apartları kiralayarak sizde yaz tatilinizde huzur ve eğlenceyi bir araya getirebilirsiniz. Erken rezervasyonda Avşa adası konaklama fırsatları sayesinde uygun fiyatlı tatil yapabilirsiniz.Misafir Puanı
[ 3 / 4.7]

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu