Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Avşa Adası Ulaşım, Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Yol Rehberi

Misafir Puanı
[ 3 / 4.3]

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir

Avşa Adası’na nasıl gidilir? Arabayla Avşa Adası kaç saat? sorularının cevabı burada. Avşa’ya arabasız gidiş için İstanbul Yenikapı, Bostancılar ve Avcılar’dan İdo, arabayla ise Tekirdağ ve Erdek’ten arabalı feribotlar ile gidilir. Arabayla Avşa’ya Tekirdağ’dan yaklaşık 3 saatte gidebilirsiniz. İstanbul, Tekirdağ, Silivri ve Bursa’dan Avşa Adası’na detaylı ulaşım rehberi için sayfamızı detaylıca okumanızı tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir diye araştırma yapıyorsanız Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO seferlerine ait bilgiler aşağıda paylaşılmıştır. Yakın iller Bursa, Eskişehir, Bilecik’ten Erdek’e kara yolu ile gelip buradan Erdek Gestaş seferlerini kullanabilirsiniz. Tekirdağ Ceyport’tan ve Tekirdağ Barbaros’tan düzenlenen arabalı feribot seferleri ile Avşa’ya ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL AVŞA FERİBOT SEFERLERİ 2022


İstanbul’dan Avşa Adası’na Ulaşım

  • İstanbul’a deniz otobüsüyle 3 saat 45 dakika uzaklıkta olup, belli saat aralıklarında İDO tarafından seferler düzenlenmektedir.
  • Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları da ek seferler de yer konmaktadır. Bostancı, Yenikapı ve Avcılardan her gün kalkan deniz otobüslerini ada’ya sefer yapabilmek için kullanabilirsiniz.
  • Tekirdağ – Avşa seferi ile 3,5 saatte adaya varılır. Sefer saatlerine bu adresten bakabilirsiniz.
  • https://avsa.bandirma.com.tr/avsa-adasi-ulasim adresinde İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten Avşa’ya ulaşım konusunda detaylı olarak anlatım yapılmıştır.Bursa’dan Avşa Adası’na Ulaşım

Eğer Bursa’da yada Bursa’ya yakın illerde oturuyorsanız Avşa Adası’na gitmek çok kolaydır. Bursa-Bandırma karayolu üzerinden Erdek’e gelip buradan yaz-kış Avşa merkeze giden Gestaş ve Adalar 1 arabalı vapur gemilerini kullanabilirsiniz. Yaz aylarında Marmara Roro gemileri de Avşa Adası ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

Bandırma’dan Avşa Adası’na Ulaşım

Bandırma’dan Avşa’ya gitmek için Erdek’e gelip buradan kalkan Gestaş, Adalar 1 yada Marmara Roro gemilerinden birini kullanmanız gerekmektedir. Bandırma’dan direk adaya ulaşım yoktur.
oz kaptan apart

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım

Yaz aylarında günde 10’dan fazla sefer düzenleyen Tekirdağ-Avşa feribot arabalı vapur gemileri Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkmaktadırlar. Tekirdağ Avşa gemileri; Ömer Kaptan, Öz Kaptan, Yavuz Naz, Adalar 1 ve Marmara Roro gemileridir.

avşa adası ne yapılır

Avşa Adası’nda Ne Yapılır?

Her yaş grubunun severek geldiği Avşa Adası’na gitmek için çok büyük masraflara girmenize gerek yoktur. 2021 yılında Yol masraflarının gidiş dönüş 50 ile 250 TL ortalamasında olduğu adaya ulaştıktan sonra gönlünüzce tatil yaparak huzur bulabileceğiniz Avşa’da yemek yiyebilmeniz için birçok restoranda bulunmakta plaj boyunca soğuk içecek, fast food gıdalar alabileceğiniz kafeler yer almaktadır. Avşa’ ya gelen her insan mutlaka kumpirinin tadına bakmalı ve birbirinden güzel balık restoranlarında balığını yerken denizi seyretmelidir. AVŞA ADASI DENİZİ NASIL diye aklınızda soru varsa yukarıdaki görselde tertemiz deniz suyu ve altıkuma dair bir kesiti sizler için paylaştık.

Avşa Adası Merkez Apart Fırsatları

cane
DOĞUKAN VİLLA
alperenOKAN ÇAKIR APARTbutik apartnehirperihancane

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde Apart Fırsatları

BAHAR OTEL FIRSATIbaris suit

Sıkça Sorulan Sorular

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?
Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Avşa Adası’na Erdek, Tekirdağ ve İstanbul Yenikapı-Bostancı’dan kalkan gemilerle gidilir.


Avşa Adası’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?
Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Avşa Adası’na ulaşım yaz-kış Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan arabalı feribotlarla, yaz aylarında ise bunlara ilave İstanbul’dan kalkan İDO hızlı feribotları ile sağlanır.


İstanbul’dan Avşa Adası’na Ulaşım
Misafir Puanı
[ 1 / 1]

Avşa Adası’na İstanbul’dan ulaşım İDO deniz otobüsleri ile yapılmaktadır. İdo Yenikapı ve Bostancı’dan bahar ve yaz aylarında düzenli seferlerle adaya sadece yolcu taşımaktadır. Silivri’den ise temmuz ve ağustos aylarında feribot seferleri vardır.


Bursa’dan Avşa Adası’na Ulaşım
Misafir Puanı
[ 1 / 5]

Bursa’dan Avşa Adası’na gitmek için Erdek’e kara yolu aracınız ile gelip buradan feribotlar ile deniz yolculuğu yapmanız gerekmektedir.


Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım
Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gelmek için Akport Gümrüklü Limanı’na aracınız ile gelerek buradan deniz yolculuğu yapmanız gerekmektedir.


8 Ağustos 2022 20879
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.