Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, Apartları ve Pansiyonları Avsaisland.com'da!

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşım Rehberi

Misafir Puanı
[ 1 / 5]

avsa-adasi-nasil-gidilir

Avşa Adası’na Gidiş için İstanbul Yenikapı, Bostancılar ve Avcılar’dan İdo, Tekirdağ ve Erdek’ten arabalı feribotlar kullanılır. İstanbul, Tekirdağ, Silivri ve Bursa’dan Avşa Adası’na ulaşım rehberi Avsaisland.com’da!

bahar aqua resort

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Her yaş grubunun severek geldiği Avşa Adası’na gitmek için çok büyük masraflara girmenize gerek yoktur. Yol masraflarının az tutacağı adaya ulaştıktan sonra gönlünüzce tatil yaparak huzur bulabileceğiniz Avşa’da yemek yiyebilmeniz için birçok restoranda bulunmakta plaj boyunca soğuk içecek, fast food gıdalar alabileceğiniz kafeler yer almaktadır. Avşa’ ya gelen her insan mutlaka kumpirinin tadına bakmalı ve birbirinden güzel balık restoranlarında balığını yerken denizi seyretmelidir. Peki, karar verdiniz ve gideceksiniz, nasıl gideceğinizi İstanbul’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir diye araştırıyorsanız işte cevabı…

GÜNCEL AVŞA FERİBOT SEFERLERİ 2020


İstanbul’dan Avşa Adası’na Ulaşım

  • İstanbul’a deniz otobüsüyle 3 saat 45 dakika uzaklıkta olup, belli saat aralıklarında İDO tarafından seferler düzenlenmektedir.
  • Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları da ek seferler de yer konmaktadır. Bostancı, Yenikapı ve Avcılardan her gün kalkan deniz otobüslerini ada’ya sefer yapabilmek için kullanabilirsiniz.
  • Tekirdağ – Avşa seferi ile 3,5 saatte adaya varılır. Sefer saatlerine bu adresten bakabilirsiniz.
  • https://avsa.bandirma.com.tr/avsa-adasi-ulasim adresinde İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten Avşa’ya ulaşım konusunda detaylı olarak anlatım yapılmıştır.Bursa’dan Avşa Adası’na Ulaşım

Eğer Bursa’da yada Bursa’ya yakın illerde oturuyorsanız Avşa Adası’na gitmek çok kolaydır. Bursa-Bandırma karayolu üzerinden Erdek’e gelip buradan yaz-kış Avşa merkeze giden Gestaş ve Adalar 1 arabalı vapur gemilerini kullanabilirsiniz. Yaz aylarında Marmara Roro gemileri de Avşa Adası ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım

Yaz aylarında günde 10’dan fazla sefer düzenleyen Tekirdağ-Avşa feribot arabalı vapur gemileri Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkmaktadırlar. Tekirdağ Avşa gemileri; Ömer Kaptan, Öz Kaptan, Yavuz Naz, Adalar 1 ve Marmara Roro gemileridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?
Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Avşa Adası’na Erdek, Tekirdağ ve İstanbul Yenikapı-Bostancı’dan kalkan gemilerle gidilir.


Avşa Adası’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?
Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Avşa Adası’na ulaşım yaz-kış Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan arabalı feribotlarla, yaz aylarında ise bunlara ilave İstanbul’dan kalkan İDO hızlı feribotları ile sağlanır.


İstanbul’dan Avşa Adası’na Ulaşım
Misafir Puanı
[ 1 / 1]

Avşa Adası’na İstanbul’dan ulaşım İDO deniz otobüsleri ile yapılmaktadır. İdo Yenikapı ve Bostancı’dan bahar ve yaz aylarında düzenli seferlerle adaya sadece yolcu taşımaktadır. Silivri’den ise temmuz ve ağustos aylarında feribot seferleri vardır.


Bursa’dan Avşa Adası’na Ulaşım
Misafir Puanı
[ 1 / 5]

Bursa’dan Avşa Adası’na gitmek için Erdek’e kara yolu aracınız ile gelip buradan feribotlar ile deniz yolculuğu yapmanız gerekmektedir.


Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım
Misafir Puanı
[ 0 / 0]

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gelmek için Akport Gümrüklü Limanı’na aracınız ile gelerek buradan deniz yolculuğu yapmanız gerekmektedir.


AVŞA ADASI DENİZİ NASIL

26 Mayıs 2020 6842
YORUMLAR
Onur Kutlu

Avşa Adası Otelleri ve Turizm Tanıtım Gönüllüsü olarak Avşa için tanıtıyor Avşa turizmini yaşatmak için çalışıyorum. Bizi takipte kalın.