Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? (2024 Ulaşım Rehberi)

Avşa Adası’na arabasız gitmek isteyenler için İstanbul Yenikapı, Bostancılar ve Avcılar’dan İDO hızlı deniz otobüs seferleri bahar ve yaz aylarında düzenlenir. Özel arabası ile gitmek isteyenler için ise Yenikapı, Tekirdağ ve Erdek’ten arabalı feribotlar yaz aylarında hizmet verir.

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir? (2024 Ulaşım Rehberi)

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’danAvşa Adası’na nasıl gidilir diye araştırma yapıyorsanız Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO seferlerine ait bilgiler aşağıda paylaşılmıştır.

Yakın iller Bursa, Eskişehir, Bilecik’ten Erdek’e kara yolu ile gelip buradan Erdek Gestaş seferlerini kullanabilirsiniz. Tekirdağ Ceyport’tan ve Tekirdağ Barbaros’tan düzenlenen arabalı feribot seferleri ile ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) ile gidilir. İDO ile İstanbul’dan ulaşım sadece yolcular içindir.

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir? (2024 Ulaşım Rehberi)

İstanbul’dan Avşa Adası’na İDO ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO) ile 3 saatte gidilir. Nisan ile ekim ayları arasında hizmet veren İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) sadece yolcu taşımaktadır. İstanbul’dan sadece deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan Avşa Adası feribot hızlı olup sadece yayalar içindir, arabalı yolculuk yapmak mümkün değildir.

Yenikapı ve Bostancı hatları ile ilkbahar, yaz ve sonbahar döneminde hizmet veren İDO firması ilkbahar ve sonbahar aylarında hafta sonları yaz döneminde ise her gün karşılıklı seferler düzenlemektedir. Güncel sefer saatleri İDO Yenikapı Avşa feribot seferleri sayfamızda bayram ve diğer özel günlerde sefer saatlerine yoğunluğa bağlı olarak ek seferler de eklenmektedir. Bu yüzden www.ido.com.tr web sitesini ziyaret etmenizde fayda vardır. Ayrıca 444 44 36 ve 0850 222 44 36 nolu telefonlardan İDO çağrı merkezine 7/24 ulaşabilirsiniz. Sadece yolcu olarak Nisan ayından itibaren 29 Ekim’e kadar her gün düzenlenen hızlı feribot seferleri güz dönemlerinde sadece cuma geliş pazar dönüş şeklinde sağlanmaktadır.

Güncel 2024 Avşa Adası İDO seferlerini web sitemizdeki bağlantılardan takip edebilirsiniz.

İstanbul’dan Avşa Adası Ulaşım İDO Feribot Saatleri 2024

  • Yenikapı : 08:40, 09:10, 09:40, 10:10, 10:40, 14:40
  • Avşa Adası : 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 18:00

Avşa Adası’na Kaç Saatte Gidilir?

Tekirdağ, Erdek ve İstanbul’dan 4 saatte gidebilirsiniz.

GÜNCEL AVŞA FERİBOT SEFERLERİ 2024

Avşa Adası’na En Ucuz Nasıl Gidilir?

Her yaş grubunun severek geldiği Avşa Adası’na gitmek için çok büyük masraflara girmenize gerek yoktur. 2024 yılında yol masraflarının gidiş dönüş 80 TL ile 3000 TL ortalamasındadır. Güncel Avşa adası bilet fiyatları için linke tıklayabilirsiniz.

İstanbul’dan;

İstanbul’dan ucuz gitmek için İDO’nun web sitesindeki promosyon biletleri takip edip yolculuk yapmak istediğiniz tarih için erken rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Tekirdağ ve Erdek’ten;

Tekirdağ ve Erdek’ten ise indirimli yolculuk için Marmara Adalar Belediyesi’nden ADA Kart çıkartarak %50 indirimli yolculuk yapabilirsiniz. Gestaş içinse ada kart yerine Gest Card başvurusunda bulunabilirsiniz. Gest Card sayesinde Gestaş’ın belirlediği indirimli yolculuk tarifesinden yararlanabilirsiniz. Gestaş ile Erdek’ten öğrenci ve 65 yaş üstü yolcular bileti %50 indirimli alabilmesi için bireysel Gest Card çıkartması gereklidir. Bunun için Gestaş kurumsal web sitesinden bireysel başvuru yapıp öğrenci kimliği ve adada yaşadığına dair ikametgah ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca herhangi bir kart olmadan Avşa’ya Tekirdağ Barbaros’tan Marmara Roro firması ile 200 TL daha ucuz gelebilirsiniz.

Tekirdağ-Avşa feribot arabalı vapur gemileri; Ömer Kaptan, Öz Kaptan, Yavuz Naz, Adalar 1 ve Marmara Roro Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkmaktadırlar.

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir? (2024 Ulaşım Rehberi)

Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na araba ile gitmek isteyenler için iki farklı seçenek vardır. Bunlar Tekirdağ üzerinden veya Balıkesir Erdek üzerindendir. İstanbul’dan arabası ile gelecek misafirler Tekirdağ veya Erdek rotasını takip etmelidir.

Avşa Adası’na İstanbul’dan Araba ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Avşa Adası’na arabayla ulaşmak isteyenler, öncelikle TEM Otoyolu’na girmelidirler. TEM Otoyolu’ndan Tekirdağ yönünde ilerleyerek yaklaşık 160 km mesafede Tekirdağ’a ulaşabilirsiniz. Tekirdağ’a geldiğinizde, şehir merkezine girmeden önce E-87 yolunu takip ederek Tekirdağ Limanı’na doğru ilerleyin. Tekirdağ Limanı’ndan Avşa Adası’na feribot hizmeti veren özel şirketlerin iskelesine kadar ilerleyin. Feribot seferleri hakkında önceden bilgi sahibi olmanızı ve rezervasyon yapmanızı öneririz. Feribotla Avşa Adası’na vardıktan sonra, dilerseniz aracınızla adayı keşfedebilirsiniz. Ancak belirli noktalarda araç trafiğine kapatılmış alanlar bulunmaktadır.

Alternatif olarak, İstanbul’dan özel aracınızla Tekirdağ’a kadar gelerek, aracınızı güvenli bir otoparka bırakabilir ve Tekirdağ’dan Avşa Adası’na düzenlenen feribot seferlerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir? (2024 Ulaşım Rehberi)

Bursa’dan Avşa Adası’na Araba ile Ulaşım

Bursa’dan arabayla ulaşmak isteyenler, öncelikle Bandırma’ya gitmelidirler. Bandırma’da, Erdek yönünde ilerleyerek yaklaşık 20 km uzaklıktaki Erdek’e ulaşabilirsiniz. Erdek’ten Marmara Roro, Gestaş ve Adalar 1 gemilerinin düzenlediği feribot seferleri ile Avşa Adası‘na geçin. Feribot seferleri hakkında önceden bilgi almanız gerektiğini unutmayın. Feribotla adaya vardıktan sonra, dilediğiniz gibi aracınız ile adada gezebilirsiniz. Eğer araba ile değil de yaya olarak geldiyseniz, Avşa’daki araç kiralama firmaları ile iletişim kurarak araç kiralayabilirsiniz.

Avşa Adası, Marmara, Balıkesir

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu