Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası’nda Ne Kadar Harcanır?

Avşa Adası tatil harcamalarınızı kontrol altında tutmak size bağlıdır. Ulaşım, konaklama, yeme içme, gezi ve eğlence harcamalarınızı önceden planlamak ve bütçenize uygun seçenekleri tercih etmek önemlidir. Detaylı bilgiler ve güncel fiyatlar için önerilen linkleri kullanabilir ve tatilinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Unutmayın ki Avşa Adası, güzellikleriyle sizi bekliyor!

Avşa Adası'nda Ne Kadar Harcanır?

Avşa’ya Ulaşımda Ne Kadar Para Harcanır?

Eğer İstanbul üzerinden Avşa Adası’na gelecek iseniz önünüzde 2 yol bulunmaktadır. Bunun birincisi deniz otobüsleri ile hızlı bir şekilde Avşa Adası’na ulaşmaktır. Bir diğeri ise Silivri hattı üzerinden hareket özel yolcu gemileridir. Bu ulaşımı seçerseniz masraflarınız önemli miktarda azalacaktır. Örneğin, bu sene ulaşım fiyatları Tekirdağ’dan yolcu olarak 200 TL, Avcılar üzerinden kişi başı 400 TL iken Yenikapı veya Bostancı’dan kalkan İDO deniz otobüsleri fiyatları 408 ile 600 TL arasında oluyor. Fakat deniz otobüslerinin erken bilet alımı uygulamasından faydalanabilirseniz, bu sizin için avantaja dönüşebilir. Bu uygulama ile deniz otobüsü biletini kişi başı 408 TL’den satın alabilirsiniz. Tabi son dakikaya bırakırsanız fiyat artacaktır. Erdek’ten Avşa’ya geleceksiniz 30 TL yolcu, 200 TL araç bedeli Gestaş feribotlara ödersiniz. Detaylı Avşa Adası bilet fiyatları için tıklayınız.

Avşa Adası Pansiyon Fiyatları 2024

Konaklama da ise Avşa pansiyonları en hesaplı en uygun tatil seçeneklerini size sunmaktadır. Temmuz ve Ağustos ayı civarlarında yapacağınız bir tatil için örneğin iki kişilik bir odanın fiyatı yaklaşık olarak 700 TL iken denize sıfır bir pansiyonun fiyatı kişi başı 1000 TL olmaktadır. Bunun yerine bir apartta kalmak isterseniz denize sıfır bir apart kişi başı 350 TL iken biraz daha arka taraftaki yer alan apart fiyatları kişi başı 300 ila 350 TL arasındadır. Detaylı Avşa Adası pansiyon fiyatları için tıklayınız.

Avşa Adası’nda Yiyecek Fiyatları 2024

Avşa Adası’nda bir önemli olan harcama da yeme içme ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Eğer 3 gün veya daha kısa bir tatil düşünüyorsanız, kısıtlı olan zamanınızı alışveriş ve yemek yapmak ile harcamamanızı öneririz. Dışarıda uygun fiyatlarda restoran ve lokantalarda yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Örneğin; sabah, öğle ve akşam en iyi şekilde yeme içmeye ne kadar harcarım diyorsanız 300 TL civarlarında masraf harcamayı göze almanız gerekir. Aperatiflerle ben kendimi geçiştiririm diyorsanız bu fiyat yarıya düşmektedir. Bir mekâna gidip oturduğunuzda ortalama hepsinde fiyatlar; çorba 50 ile 150 TL, hamburger 150-200 TL, İskender döner 250 ile 375 TL arasında, döner ekmek 150 TL, kumru 125 TL, tavuk çöp şiş ve balık fiyatları 250 ila 500 TL arasında değişmektedir. Yemeğinizi kendiniz yapmak isterseniz de marketlerden alışveriş yaparak kaldığınız pansiyon veya apartların mutfağında yemeğinizi yapabilirsiniz.

Avşa Adası Koylarında Harcamalar

Gezmeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız, bu da tatil harcamalarınızın dördüncü bir şıkkı olacaktır. Adadaki koyları gezmek isterseniz eğer minibüslerle kişi başı 3 TL ödeyerek adanın en güzel yerlerini gezebilirsiniz. Burada yeme içmeye masraf yapmak istemiyorsanız yanınıza temel ihtiyaç duyabileceğiniz su ve aperatif yiyecekleri almalısınız. Yada zahmete girmek istemezseniz koylarda yer alan kır gazinolarında yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla hizmet veren bu tesislerden Avşa Adası’na özgü deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz gibi et ve tavuk ürünlerini de sizlere isteğiniz üzere servis edilecektir. Eğlence için ise bar veya diskoların da geçireceğiniz bir gece 1000 ile 2500 TL arasında bir harcama yapmak durumunda kalacaksınız. Avşa Adası’nın popüler koyları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Eğlence Mekanlarında Harcamalar

Eğlence mekânların da yerli içkiler 200 TL iken yabancı içkiler 500 TL’dir. Şişe açtırmak isteyenler için bu fiyat en az 5000 TL’den başlar. Mezeleri 100 ile 150 TL arasındadır. Barlar sokağındaki mekanlara giriş ücretsizdir. Diskoların çoğuna eğer dışardan gelen misafirseniz ve çift değilseniz giriş ücreti alınabiliyor. Bazı diskolar ise damsız giriş kabul etmiyor. Avşa Adası’nın popüler eğlence mekanları için tıklayınız.

Avşa Adası Plajları

Avşa Adası Sahilleri tamamen halka açık ve ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye hizmetinden yararlanmak isterseniz, belediye görevlilerinin size verdiği şezlong ve şemsiyeleri günlük kiralayabilirsiniz. Bunun ücreti şezlong (50 TL) ve şemsiye (50 TL) dahil 100 TL’dir.

Avşa Adası, Marmara, Balıkesir

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu