Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası’nda Ne Yenir?

Avşa Adası’na geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sizler için bir araya getirdik. İşte Avşa’nın en keyifli yemek önerileri.

Avşa Adası'nda Ne Yenir?

Avşa Adası’nda damakları şenlendirecek yemek önerilerimiz arasında, denizin cömertçe sunduğu istavrit ve sarıkanat ilk sıradadır. Deniz mahsullerinin tazeliği ve ustaca pişirilmiş olması sebebiyle, “denizden çıkan babam olsa yerim” mantığıyla deniz ürünlerini kesinlikle öneriyoruz.

Girit mutfağından çıkan birbirinden lezzetli mezeler sizi bekliyor. Zeytinyağlı karides ve fava gibi zengin çeşitlilikteki zeytinyağlı ve deniz mahsulleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, midye dolma ve midye tava Avşa Adası’nın vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor.

Sahil boyunca dolaşırken sokak lezzetleriyle karşılaşacaksınız. Kumpir, kokoreç ve kumru gibi lezzetler adanın sokak lezzetlerini oluşturuyor.

Sabah kahvaltısı için adadaki ünlü poğaça ve pasta fırınlarını tercih edebilirsiniz. Sahil bandındaki restoranlarda açılan açık büfe ve serpme kahvaltı imkanları ile güne başlayabilir, sonrasında sahildeki kafelerde kumda ve közde kahve eşliğinde kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz.

Akşam için arkadaşlarınızla unutulmaz bir akşam yemeği planlıyorsanız, gün batımında adaya özgü şarap eşliğinde sahil restoranlarını tercih etmenizi öneririz.

Geceleri ise sokak lezzetleriyle karşılaşabilirsiniz. Akşamı çorba ile noktalamak isterseniz, Avşa Adası’nda yenebilecek en güzel lezzetler arasındaki mükemmel çorbalar sunan mekanlara göz atabilir ve gününüzü lezzetle tamamlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Ada kendine has yemek kültürünü barındırmak ile birlikte, özellik ile şarapları sayesinde ön plana çıkmaktadır. Tatilciler Avşa Adası ziyaretlerinde mutlaka ada karası isimli üzümden yapılan şarabı tatmalıdır. Coğrafi yapısı nedeni ile yemek kültüründe deniz ürünleri ön plana çıkmaktadır.

Adadan ayrılır iken, hediye almak isteyenler özellik ile Bortaçina şarabı, Kardeşler şarabı, Büyülü Bağ şarabı ve Sezer şarabı satın alabilirler.

Deniz ürünlerinin muhteşem lezzetlerine varmak deniz üzerinde kumsallarda bulunan restaurantlar sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Enfes bir yemeğin ardından barlara gidebilir ve bu şaraplardan tadarak günü keyifli bir şekilde ada üzerinde bulunan pansiyonlarda ya da otellerde dinlenerek sonlandırabilirsiniz.

Avşa’daki seçkin mekanlar arasında Ayanyapolis ilk sırada yer alır.. Çünkü kendinizi Ayanyapolis’te Avşa’da değil Bodrum’da gibi hissedersiniz. Her bütçeye uygun zengin menüsü, elit ortamı, kartlı girişi ve yüksek hizmet kalitesi ile Ayanya beach Ada turizmine yeni bir ivme kazandırmıştır. Gündüz 11’den akşam 19’a kadar beach, akşam 20:00 – 24:00 saatlerinde arasında meyhane konsepti ile hizmet sunan Ayanya Avşa Çınar Koyu’nda sizleri bekleyen seçkin mekanlar arasındadır.

Avşa Adası, Marmara, Balıkesir

Onur Kutlu

Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldum, ardından eğitimimi tamamlamak amacıyla dijital pazarlama konusunda çeşitli sertifika programlarına katıldım. Şimdi turizm sektörüne yönelik yazılar kaleme alıyorum. Bu süreçte sahip olduğum bilgi ve deneyimle sektörde önemli bir etki yaratmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu