Tatil için yolu Avşa Adası'ndan geçenlerin buluşması noktası...

Avşa Adası’nda Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler?

Avşa Adası gezilecek yerler bakımından zengin bir tatil merkezidir. Adanın dört bir yanını çevreleyen mükemmel kumsalları görülmesi gereken yerlerdendir. Avşa Adası‘na tatil için gittiğinizde sadece otel içinde kalmamanız ve yerel halk ile iletişime geçerek çarşısını ve esnafını tanımanız gerekir. Mutlaka görmeniz gereken Avşa Adası’ndaki mekanları sıralayacak olursak.


  • Çınar Koyu, Mavi koy, Kumburnu, Değirmen ve Yiğitler Köyü’ndeki Altınkum Plajı gezilmesi ve görülmesi gereken ilk yerlerden birisidir. Çınarkoyu Güney Köşesi’nde bulunan Ayanyapolis beachte bir gün geçirmeniz tatilinizde unutamayacağınız bir gün olacaktır.
  • Ada çevresini gezmek istediğinizde plajlara ait minübüsü kullanarak ada turu yapabilirsiniz
  • Manastır Mevkii’nde manastır ve şapel kalıntılarını mutlaka görmeniz gerekir
  • Eğer dalmayı seviyorsanız Manastır Mevkii’nde denizin dört metre derinliğinde Bizans ve Rumlardan kalma kalıntıları da görmek isteyebilirsiniz.
  • Avşa Adası’nda Değirmen Koyu’na uğrayıp güneşin batışını oradan izlemelisiniz.
  • Yine Yiğitler Köyü yolundaki Büyülübağ ve Yiğitler Köyü içindeki Bortaçina şarap fabrikalarını gezip adanın meşhur ada karası şarabını tadabilirsiniz.
  • Avşa sahilindeki dükkanlarda da adanın zeytinlerinden yapılan naturel sızma zeytinyağlarından da şehrinizdeki sevdiklerinize hediye götürebilirsiniz.Sıcak ve Samimi Bir Yer AVŞA!

Avşa Adası’nda tatilinizi geçirdiğinizde hem adanın güzelliklerine hayran kalacaksınız hem de ekonomik bir tatil geçirmiş olacaksınız. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve yemeklerinin lezzeti Avşa Adası’na gidenleri hayran bırakmaktadır. Konaklama seçenekleri açısından oldukça zengin olan Avşa Adası ister butik otel sevin ister apart otel isterseniz de pansiyon herkesin zevkine ve bütçesine göre konaklama imkânları olan harika bir tatil yeridir. Tatil yapmak isteyen kalabalık aileler için günübirlik ev kiralamakta mümkündür ada da.

Kendi evinizin rahatını muhteşem doğa eşliğinde doyasıya yaşamak istiyorsanız tatil planınıza Avşa Adası’nı eklemelisiniz.

Sizde Eğer daha önce Avşa’yı ziyaret ettiyseniz yada ada halkından biri iseniz tatil anılarınızı ve gezilecek yerleri yorum olarak ziyaretçilerimiz ile paylaşmanızı rica ediyoruz.24 Ocak 2017 852 okunma
Avsaisland.com

Avşa Adası Tanıtım Gönüllüsü

YORUMLAR
Serdar 24 Ocak 2017

Ben 3 senedir üst üste gidiyorum avsaya gayet memnunum ve 2 senedir bahar motel de kalıyorum kesinlikle tavsiye ederim eğlence desen eğlence kafa dinleme desen kafa dinleme bana göre çok iyi bir tatil beldesi.

Cevapla